Metodologija lyginamasis tyrimas


Lyginamųjų tarptautinių tyrimų. Metodologija ir jos taikymas. Įvadas. Lyginamųjų tarptautinių tyrimų metodologijos esminės organizavimo nuostatos. Tyrimo imtis taikant lyginamųjų tyrimų metodologiją. Tyrimo ir rezultatų patikimumas. Duomenų rinkimo eiga. Instrumentai ir analizių eiga. Iliustracija pavyzdžiu. Literatūra.

Nagrinėjamos metodologijos privalumas: Lyginamojo tyrimo privalumas tas, kad jis skirtas analizuoti kompleksines panašumų ir skirtumų tarp kelių atvejų struktūras. Taip aiškiau pastebimi esminiai bruožai tarp tiriamųjų objektų, jų panašumai. Taip pat lyginamieji metodai dažnai taikomi priežastims ir pasekmėms tirti, todėl yra telkiamas didelis dėmesys į sąlygas ar faktorius, nulemiančius tam tikrų priežasčių atsiradimą. Kokios tyrimo savybės bus taikomos darbe: Lyginamuoju tyrimu laikomas toks tyrimas, kuriuo siekiama analizuoti tam tikras problemas ar reiškinius dviejose ar daugiau šalių, norint palyginti jų raišką skirtinguose sociokultūriniuose kontekstuose (institucijos, tradicijos, papročiai, vertybių sistemos, gyvenimo būdai, kalba, mentalitetai ir pan.), taikant tuos pačius empirinio tyrimo instrumentus. Tokio tyrimo tikslas gali būti paaiškinti panašumus ir skirtumus, daryti apibendrinimus arba geriau pažinti ir suprasti skirtingų nacionalinių kontekstų socialinę realybę. Šaltiniai: analizuojant, kaip atliekami tarptautiniai lyginamieji tyrimai buvo remtasi straipsniais, kuriuose lyginamos Lietuvos ir užsienio šalių sritys (J. Palidauskaitė, Valstybės tarnautojų motyvavimas: lyginamasis aspektas, 2008), taip pat remtasi R. Žukauskienės teorine medžiaga apie kokybinius ir kiekybinius tyrimus bei jų atlikimo metodus, duomenys tyrimo analizei atlikti paimti iš vertybių tyrimų teorinės medžiagos ir nagrinėjant medžiagą, atsiųstą dėstytojos. Buvo remiamasi autorių mintimis, cituojamos jų frazės. Šie šaltiniai buvo pasirinkti, nes geriausiai ir aiškiausiai atspindi lyginamųjų tarptautinių tyrimų metodus bei esmę, taip pat yra naudingi viešojo administravimo specialybės atstovams. Darbo tikslas: lentelės forma atskleisti įžvalgas, susijusias su nagrinėjamos metodologijos taisyklėmis.

Uždaviniai:

1.Atskleisti bendrąją metodologijos charakteristiką;

2.Išsiaiškinti kaip taikant lyginamųjų tarptautinių tyrimų metodologiją konstruojama imtis ir užtikrinamas patikimumas;

3.Aprašyti duomenų rinkimo eigą;

4.Nustatyti kokiais metodais apdorosime ir analizuosime surinktus duomenis;

5.Atskleisti vieną metodologijos taikymo pavyzdį.

  • Microsoft Word 31 KB
  • 2015 m.
  • 10 puslapių (2501 žodžiai)
  • Universitetas
  • Siga
  • Metodologija lyginamasis tyrimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Metodologija lyginamasis tyrimas. (2015 m. Vasario 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/metodologija-lyginamasis-tyrimas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 03:22
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo