Metodų, ugdančių vaikų gebėjimus savireguliacijos ir savikontrolės srityje, taikymas praktikoje


Metodų , ugdančių vaikų gebėjimus savireguliacijos ir savikontrolės srityje , taikymas praktikoje. Kaip tai daryti ? Geriausiai padeda. Atidumas ir dėmesys. Saugumas ir rūpestingumas. Skatinimas nepanirti į pyktį ar liūdesį. Mokymas spręsti problemas. Geras pavyzdys. Gero elgesio skatinimas. Pykčio malšinimo būdai kai vaiką ištinka isterijos ar agresijos priepuolis Nusiraminimas. Garo nuleidimas. Garo nuleidimas - būtinas. Jei vaikas pyksta ir šaukia , džiaukitės , bet jei pyksta ir tyli - tuomet BLOGAI , neišlieta agresija nukreipiama į save. Pykčio valdymo pratimai Kvėpavimas. Raumenų atpalaidavimas. Vėžlio technika. Bambantis vabalas. Plauname pyktį. Pagalvių mūšis. Pykčio maišelis. Pykčio balionas. Taikos kilimas. Vizualizacija “ Balto paukščio skrydis “. Išspjauk pyktuką. Visi šie pratimai , be jokios abejonė , tinka ir suaugusiems. Pati išbandžiau. Mokomės ramioje būsenoje , reguliariai kas dieną. Po savaitė kitos , tikrai pamatysime pirmuosius rezultatus. Netinkamo elgesio pasekmės metodą. ‚ mušiesi - sėdi ant nusiraminimo kėdutės , kvėpuoji arba skaičiuoji iki. Vaiko stresinė situacija.


Dirbdama vaikų darželyje supratau, jog teorija ir praktika yra lyg du skirtingi pasauliai. Atrodytų, teorija turėtų padėti praktiškai įgyvendinti ugdymosi programą bei tikslus, tačiau labai dažnai realiame darželio gyvenime teorija tik apsunkina pedagogo darbą. Manau, kad taip atsitinka dėl to, jog pastaraisiais metais sparčiai daugėja vaikų, turinčių elgesio bei emocijų sutrikimų ( mokslinėje literatūroje tokie vaikai įvardinami, kaip netipiško elgesio vaikai), o pedagogo darbas apima labai plačią ugdymo sritį- tenka ugdyti ne tik vaikus, bet labai dažnai atkakliai ir sunkiai dirbti su tėvais ir įrodinėti pedagogines bei psichologines tiesas. Dar vienas dalykas, labai apsunkinantis pedagogo darbą yra tas, kad pagal šiuolaikinę ugdymosi sampratą ugdomąją veiklą pedagogas turi planuoti iš vaiko perspektyvos, ypatingai atsižvelgdamas į individualius vaiko poreikius, o grupės sukomplektuotos po 20 ir daugiau vaikų, iš kurių labai dažnai yra net ne vienas spec.poreikių vaikas- negana to, jog pedagogas dirba su keliomis skirtingo amžiaus grupėmis, bet dar ir pagal atskiras programas, kurias patys, beja, turi parengti

.Į „Saulučių“ grupę atėjau dirbti spalio mėnesį. Iš karto pajutau- psichologinis mikroklimatas grupėje labai sunkus, reikalaujantis ypatingo psichologinio pedagogo pasirengimo ir kantrybės , grupėje vaikai nesilaiko susitarimų ir taisyklių, labai dažni konfliktai sprendžiami agresijos priepuoliais.Grupę lanko du berniukai su patvirtintu įvairiapusiu raidos sutikimu, du vaikai užregistruoti į Kaišiadorių Pedagoginę psichologinę tarnybą išsamiai psichologinei analizei ir specialistų rekomendacijoms gauti; kiti du berniukai intensyviai stebimi įtariant elgesio bei emocijų sutrikimus, svarstoma galimybė tap pat kreiptis pagalbos į PPT.Esant tokiai situacijai yapč sudėtinga vesti ugdomąsias veiklas . Supratau, jog pakeisti tokią situaciją reikės labai daug kantrybės, ryžto, žinių ir besąlygiško tvirto nusistatymo, vienodo teisingumo visiems grupės vaikams.

Taigi, pirmiausia ryžausi pradėti nuo savęs, nes jaučiau jog kiekvieną dieną susiduriant su praktiškai nevaldomomis situacijomis kyla labai reali grėsmė prarasti savitvardą pačiai. Darbe dirbau su vaikais, po darbo- su savimi.Pirmas dvi savaites intensyviai ieškojau informacijos, praktinių patarimų, kuriuos galėčiau pritaikyti savo grupėje. Radau nepaprastai gerų patarimų.( Virtualūs mokymai EGU lt.), kuriuos pirmiausia išbandžiau pati, paskui ėmiau taikyti savo grupėje.

  • Pedagogika Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 27 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (2185 žodžiai)
  • Zydrune
  • Metodų, ugdančių vaikų gebėjimus savireguliacijos ir savikontrolės srityje, taikymas praktikoje
    10 - 9 balsai (-ų)
Metodų, ugdančių vaikų gebėjimus savireguliacijos ir savikontrolės srityje, taikymas praktikoje. (2016 m. Kovo 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/metodu-ugdanciu-vaiku-gebejimus-savireguliacijos-ir-savikontroles-srityje-taikymas-praktikoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 08:23
×