Metrologijos referatas


Termorezistoriai. Termorezistorius referatas. Temperatūra referatai. Milivoltmetro schema. Pagrindinis termorezistorių trūkumas. Termorezistoriu trukumas. Metrologija referatas. Kur taikomi termorezistorei. Metrologija ir statistika. Kur naudojami termorezistoriai.

Įvadas. Varžiniai termometrai. Naudojama įvairių medžiagų (metalai, jų lydiniai, puslaidininkiai) savybė: keičiantis aplinkos temperatūrai, kinta jų varža. Visi temperatūros matavimo metodai yra kontaktiniai: šiluminiai keitikliai talpinami į aplinką, kurios temperatūra matuojama. Keičiant šiluminių keitiklių varžą į įtampą u arba srovę i, taip pat kompensuojant temperatūros paklaidas, temperatūros matavimo schemose naudojami išbalansuoti ar subalansuoti analoginiai ir skaitmeniniai tilteliai, automatiniai potenciometrai.

Naudojama įvairių medžiagų (metalai, jų lydiniai, puslaidininkiai) savybė: keičiantis aplinkos temperatūrai, kinta jų varža.

Keičiant šiluminių keitiklių varžą į įtampą u arba srovę i, taip pat kompensuojant temperatūros paklaidas, temperatūros matavimo schemose naudojami išbalansuoti ar subalansuoti analoginiai metaliniai termometrai turi didelę inerciją. Tai trūkumas. Privalumai – didelis matavimo tikslumas, tiesinė statinė charakteristika. Dar vienas trūkumas: jais negalima išmatuoti taško temperatūros.

Puslaidininkinių termorezistorių privalumai: didelis jautrumas, galimybė matuoti taško temperatūrą. Trūkumai: charakteristika netiesinė, nestabilūs parametvaržiniai termometrai (keitikliai) matavimo metu talpinami aplinkos, kurios tempebalanso sąlyga: rt=(r2-r1)*(r3-r4). Matome, kad sujungimo linijos varža r4 turi įtakos matavimo rezultatams. Nepaisant to (r3 ir r4 yra pastovūs dydžiai), r3 gali būti sugraduota celsijaus laipsniais. <šioje schemoje minėta pereinamojjungiamasis laidas 1 įjungtas į tiltelio maitinimo įstrižainę ir neturi įtakos matavimo rezultatui.

Jungiamasis laidas 2 įjungtas nuosekliai su rezistoriumi r3, o jungiamasis laidas 3 – nuosekliai su termorezistoriumi rt.

Jeigu tiltelis simetrinis, R1=r2 ir jeigu jungiamieji laidai turi vienodas varžas, tai rt=r. Matome, kad jungiamieji laidai nvaržinio termometro, sudaryto iš subalansuoto tiltelio ir termorezistoriaus, principinė elektrinė schema pavaizduota pav. Tiltelis sudarytas iš pastovios varžos rezistorių r1 ir r2, kalibruoto vielinio rezistoriaus (reochordo) rr, nulio indiiš lygties galima spręsti, kad termorezistoriaus varžos didumas subalansuotame tiltelyje nustatomas reochordo šliaužiklio padėtimi l. Dėl linijos vapriklauso nuo reochordo laidininko vienos vijos aržos rro ir laidininko skersmens d bei nuo varžų r2ir r1 santykio.

Išvada: subalansuoti tilteliai yra didelio tikslumo ir jiems nereikalingi stabilizuoti maitinimo šaltiniai.

Neišbalansuotą tiltelį pav. Sudaro pastovūs rezistoriai r1, r2, r. Ketvirtame petyje įjungiamas arba kontrolinis rezistorius r5 (s padėtyje k), arba termorezistorius rt (s padėtyje m, pav. ).

Esant įjungtam rt, per milivoltmetrą pratekanti srovė priklauso nuo įtampos uab. Tai reiškia, kad uab=const. Tai atliekame, panaudodami r7: esant įjungtam r. Panaudojant r7 milivoltmetro rodyklė nustatoma ties valdiklio žyma. Išbalansuotų tiltelių pramonė neišleisdavo, tačiau jie plačiai naudojami buvo neelektriniams dydžiams matuoti žemės ūkio gamyboje: r1, r2, r3, r4, r6 pastovūs; jei uab=const. ; imv=rt.

  • Microsoft Word 255 KB
  • 2012 m.
  • 8 puslapiai (712 žodžiai)
  • Universitetas
  • Donatas
  • Metrologijos referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Metrologijos referatas. (2011 m. Vasario 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/metrologijos-referatas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 02 d. 00:13
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo