Microsoft excel formulės ir funkcijos


Lentelių sąrašas. Paveikslėlių sąrašas. Abėcėlinė rodyklė. Įvadas. Microsoft excel. formulės. Operacijų sąrašas ir prioritetai. Formulės eilutė. Formulių peržiūra. 3„Gyva“Skaičiuoklė. Formulės kopijavimas ir koordinačių tipai. Formulės kopijavimo būdai. Funkcijų grupės. Funkcijos sintaksė. Funkcijų aprašai. Funkcijų naudojimas formulėje. Klaidos formulėse ir funkcijose. Išvados. Literatūros šaltniai. Priedai.

Pirmojoje stulpelio eilutėje surenkama formulė.

Veiksmų eiga: Edit ► Fill ► Down komandą. Formulė automatiškai nukopijuojama į pažymėtojo bloko langelius, atitinkamai pakeičiant santykines koordinates. Pažymėtojo bloko langeliuose rodomos pagal nukopijuotą formulę apskaičiuotos reikšmės.

Vykdomų veiksmų: Edit ► Fill ► Right komandą.

Vykdomų veiksmų Edit ► Paste komandą.

Įpratus dirbti pele į gretimas eilutes ir gretimus stulpelius patogiausia kopijuoti automatiškai. Šis būdas puikiausiai pakeičia abu pirmuosius formulių kopijavimo veiksmus.

Pažymimas vienas ar keli vienos eilutės ar vieno stulpelio langeliai su kopijuojamomis formulėmis.

Užpildo rankenėlė velkama iki reikiamo bloko galo.

Jei gerai prisimenate funkcijos vardą, galite ją paprasčiausiai surinkti klaviatūra. Jei funkcijos argumentuose naudojamos langelių koordinatės, jos įkeliamos į funkciją, pažymėjus šiuos langelius pele darbo lape.

Maža gudrybė. Funkcijos vardą formulėje rinkite mažosiomis raidėmis. Excel automatiškai jį patikrins ir, jei nebus klaidų, pakeis didžiosiomis raidėmis.

spragtelėjus pele standartinės priemonių juostos funkcijos mygtuką ;

paspaudus + klavišus.

COUNT funkcija suskaičiuoja, kiek skaičių yra koordinatėmis nurodytame bloke, bet ignoruoja tuščius langelius ir langelius su tekstu, loginėmis bei klaidų reikšmėmis. Norėdami suskaičiuoti visus netuščius langelius, turite naudoti COUNTA funkciją.

MAX funkcija grąžina didžiausią reikšmę iš bloko, o MIN funkcija – mažiausią.

Tiek pradedantieji, tiek patyrę kompiuterių programų vartotojai formulėse ir funkcijose daro klaidų. Excel programa puikiai diagnozuoja ir taiso klaidas. Paaiškinsime, kaip tai daroma.

Bandėte konstantą dalyti iš nulio (pavyzdžiui, parašėte =10/0) arba reikšmę dalijate iš langelio, kuriame įrašytas nulis arba kuris yra tuščias.

Norėdami kreiptis tik į bendrus dviejų blokų langelius (jų sankirtos langelius), turite jų koordinates ar vardus sujungti tarpo ženklu. #NULL! klaidos reikšmę gaunate, jei šie blokai neturi bendrų langelių.

  • Microsoft Word 161 KB
  • 2015 m.
  • 18 puslapių (2525 žodžiai)
  • Kolegija
  • Šarūnė
  • Microsoft excel formulės ir funkcijos
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Microsoft excel formulės ir funkcijos. (2015 m. Balandžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/microsoft-excel-formules-ir-funkcijos.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 14 d. 20:31
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo