Miegas ir miego sutrikimai


Miegas yra periodiška funkcinė žmogaus ramybės būsena. Esminis skirtumas tarp miego ir būdravimo. Daugelis žmonių miega. Pirmoje miego stadijoje sumažėja bangų amplitudė. Antroje stadijoje dažnis ima mažėti. Trečioje ir ketvirtoje stadijoje bangų dažnis nukrinta. Taip pat svarbi yra greitų akių judesių faze. Miego metu žmogus keletą kartų pereina per visus miego gylius. Miego sutrikimai nustatomi ne tada, kai žmogus nepatenkintas miegu, atsibunda arba neužmiega, o tada, kai dieną jaučiasi blogai. Nemigos priežastys:. Miego/aktyvumo ciklą galima įsivaizduoti. Kartais miego ir budrumo ritmas keičiamas visai savaitei, o savaitgalį grįžtama prie normalaus ritmo. Miego sutrikimai. Biologinė miego prasmė:. Trumpi duomenys apie miego fiziologiją. Miegą reguliuojančios struktūros smegenyse. Miego sutrikimai. Apibendrinimas.

Miegą reguliuojančios struktūros smegenyse.Ankstyvosios miego teorijos teigė, kad miegas išsivysto dėl to, kad nutrūksta impulsų srautas iš kylančiosios aktyvuojančiosios tinklinio darinio dalies į smegenų pusrutulius. Šios teorijos gėdingai žlugo, kai pasirodė, kad apsigimę naujagimiai, visiškai neturintieji smegenų pusrutulių, o taip pat ir suaugusieji, kuriems traumos metu buvo suarduti smegenų pusrutuliai, turi tokį patį miego-budėjimo ciklą, kaip ir sveiki asmenys.

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 63 KB
  • 2013 m.
  • 6 puslapiai (2127 žodžiai)
  • Teri
  • Miegas ir miego sutrikimai
    10 - 3 balsai (-ų)
Miegas ir miego sutrikimai. (2013 m. Gegužės 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/miegas-ir-miego-sutrikimai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 23:22
×