Miegas ir sapnai referatas


Sapnai skaidrės. Skaidres apie sapnu psichologija.

Įvadas. Sapnai ir miegas psichologų nuomone. Miegas. Miego fazės. I fazė. II fazė. III fazė. IV fazė. REM miego fazė. Miego sutrikimai. Miego sutrikimo simptomai. Priežastys. Kaip pasireiškia nemiga. Kiti miego sutrikimai. Sapnai. Sapnų pobūdis. Kodėl sapnuojame. Sapnų tipai. Įdomių faktų apie miegą ir sapnus. Išvados. Literatūra.

Lyginant su dienos svajonėmis, sapnai REM miego fazės metu yra gyvesni, emocionalesni, keistesni. Dažnai įvykiai sapnuose klostosi netvarkingai, vaizdai keičiasi staiga, žmonės atsiranda ir vėl išnyksta, o fizikos dėsniai, pavyzdžiui, visuotinės traukos, gali būti lengvai pažeidžiami. Vis dėlto sapnai būna tokie gyvi, kad miegant juos lengvai galima supainioti su tikrove. Kartais sapnuojant viskas taip aiškiai suvokiama, kad žmogus nesuvokia sapnuoja ar ne. Kai kurie žmonės, sapnuodami tokius „ryškius sapnus“, geba patikrinti savo sąmonės būseną. Jeigu jie gali atlikti kokį absurdišką veiksmą, pavyzdžiui, sklandyti ore, tada jie žino, kad sapnuoja.

Geriausiai įsimenami yra emocionalūs sapnai ir dažniausiai nuo jų pabundama, bet dauguma sapnų yra gana paprasti. Dažniausiai sapnuojami kasdieninio gyvenimo atsitikimai. Šešerius savo gyvenimo metus žmogus praleidžia sapnuojant sapnus, kurių dauguma nėra malonūs: žmonės dažnai sapnuoja, kad nesugeba kažko padaryti, kad juos puola, persekioja ar atstumia, kad jie patiria nesėkmę.

Tačiau mes neatsimename informacijos iš garsajuosčių, pateikiamos, kai mes stipriai miegame. Visa, kas patiriama per penkias minutes iki mums užmiegant, paprastai neprisimenama. Tai padeda paaiškinti, kodėl iš ryto dažniausiai neprisimename sapnų, kurie mus staiga pažadina naktį. Jeigu norite atsiminti sapną, atsikelkite ir šiek tiek pabūkite nemiegodami.

Svajonės. Jų metu žmogus yra pusiau nubudęs - ne užmigęs, tačiau ir ne visiškai suvokiantis realią aplinką. Svajojimas prasideda nuo minties, prisiminimo ar fantazijos apie ateitį. Kuo daugiau svajojama, tuo labiau grimztama į savo fantazijų pasaulį. Priešingai populiariai nuomonei, svajojimas yra svarbi sapnų tyrinėjimo dalis. Kaip ir kitų tipų sapnuose pasineriame į hipnozinį transą, kuris leidžia pasąmonės mintims iškilti į paviršių. Svajonėse dominuoja dešinysis, kūrybinis smegenų pusrutulis ir prarandamas realybės pojūtis.

Normalūs sapnai - tai įprastas sapnavimas, kai sapnuojama ir nesuprantama, kad tai daroma. Normaliame sapne nerealūs, neįmanomi dalykai atrodo visiškai įprasti. Miegantysis tiesiog priima realybę tokią kokia ji yra. Visi žmonės sapnuoja įprastus sapnus kiekvieną naktį. Šie sapnai yra gyvybiškai svarbūs - be jų žmogus mirtų. Jeigu miegas trunka 8 valandas, sapnai truks apie 100 minučių.

Sąmoningi (lucidiniai) sapnai. Sąmoningi sapnai yra vieni įdomiausių pačiam sapnuotojui. Paprasti sapnai sąmoningais tampa spontaniškai. Sąmoningai valdyti sapnus galima išmokti. Tiesiog reikia išmokti periodiškai savęs paklausti ar esate realybėje ar sapne. Tą patį efektą taip pat galima pasiekti pervedant savo būseną iš realybės tiesiai į sapną.

Košmarai. Vakarų pasaulyje, košmarai, laikomi įprastais sapnais. Košmarai gali būti tokie ryškūs, kad sensorinė sistema būna įjungiama ir žmogus galite pajusti skausmą. Jis gali būti labai nervinantis. Atlikti tyrimai parodė, kad košmare būti persekiojamam pabaisos ar tamsaus veikėjo reiškia ne ką kitą, o evoliucinę baimę būti medžiojamam. Dauguma vaikų sapnuoja košmarus ir tai daro daug dažniau nei suaugusieji. Košmarus dažniausiai sukelia ligos, stresas, traumos ir narkotikai ar alkoholis.

17.Miegą gali sutrukdyti net ir trumpučiai jūsų elektroninio žadintuvo skaičių spinduliai.

Miegas tai periodiška ramybės būsena, natūralus organizmo poreikis, kurį daugelis žmonių patenkina lengvai, kiti gana sunkiai. Tik miego metu žmogus gali visiškai atsipalaiduoti, nes pailsi ir kūnas, ir protas. Ši ramybės būsena turi 5 fazes, kurios patiriamos kiekvieną naktį. Tačiau pasitaiko miego sutrikimų, tokių kaip nemiga, lunatikavimas ir t.t.

  • Microsoft Word 81 KB
  • 2016 m.
  • 16 puslapių (3277 žodžiai)
  • Universitetas
  • Viktorija
  • Miegas ir sapnai referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Miegas ir sapnai referatas. (2013 m. Lapkričio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/miegas-ir-sapnai-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 23:17
×