Miegas miego sutrikimai referatas


Įvadas. Miegas ir jo tyrimai. Miego (fazės) etapai. Trečiasis etapas. REM (neramaus miego fazė). Miego stadijos. Biologinis laikrodis. Miego funkcijos. Miego tipai. Miego sutrikimai ir patarimai kaip gydyti. Griežimas dantimis. Apnėja. Narkolepsija. Nemiga. Lunatizmas. Letargija. Gyvūnų miegas. Įdomybių apie miegą. Sveiko miego abėcėlė. Išvados. Literatūra.

Nakties miegą pajėgios trikdyti labai įvairios organinės ligos tokios kaip lėtinės su skausmu susijusios būsenos, taip pat infekcinės ligos, kurioms būdingas karščiavimas. Dar viena organinė miego sutrikimų priežastis- kvėpavimo takų ir širdies ligos.

Viena didžiausių nemigos priežasčių- ilgą laiką žmogui tenkantis per didelis krūvis. Žmones mūsų visuomenėje taip kankina rūpesčiai ir stresas, kad negali nusiraminti net naktį. Ši miego sutrikimo forma dažnai pasitaiko jauniems žmonėms.

Daugelis mano, jog vaistai ir alkoholis padės sustabdyti nemigą. Tačiau taip nebus jie tik tam kartui leidžia užmigti. Kaip tik alkoholis sutrikdo REM miego fazę ir miegama tik paviršutiniškai sapnuojant nemalonius sapnus.

Miegą gali sutrikdyti ir netinkami mitybos įpročiai. Žmogus prieš pat eidamas miegoti nebeturėtų valgyti ypač sunkiai virškinamų maisto produktų. Vakarieniauti turėtume ne vėliau kaip 19 valandą, reikia vengti gėrimų su kofeinu.

Miegui svarbi taip pat ir aplinka. Ji turi būti kuo tylesnėje vietoje. Svarbi ir oro temperatūra (17-18 laipsnių šilumos, nei daugiau, nei mažiau). Svarbus yra ir pagrindas ant ko miegame. Jei bus nepatogu gulėti mes negalėsime išsimiegoti.

Esama nemažai vadinamųjų „miego ligų“. Šias ligas galima ištirti miego laboratorijose.

Kai miegantis žmogus nustoja kvėpuoti. Šis sustojimas gali trukti iki dviejų minučių. Dažnai šia liga serga nutukę, labai smarkiai knarkią vyresni kaip 50 metų vyrai. Žmogus nustojęs kvėpuoti prabunda, bet priežasties nesuvokia. Toks miegas yra su pertraukomis ir kitą dieną žmogus jaučiasi pavargęs, dažnai nebegali įveikti nuovargio ir užsnūsta pusryčiaudami. Ši būsena gali būti pavojinga ligonio gyvybei. Šiai ligai pagydyti pirmiausia reikėtų pamėginti suliesėti, neturėtų vartoti alkoholio ar raminamųjų. Gydymą gali paskirti gydytojas- gydant pro nosį į kvėpavimo takus patenka didesnio slėgio oras su mažu kompresoriumi ir maža kvėpavimo kauke.

Žmogus sergantis šia liga bet kuriuo metu gali užmigti, nes dieną jaučiasi pavargęs, toks žmogus staiga knapteli, sumažėja galūnių ar veido tonusas, užmiegant ar atsibundant kamuoja haliucinacijos, nakties miego sutrikimai. Ją turi gydyti specialistai. Jie skiria vaistų gydymui (gydytojas turi tiksliai nustatyti vaistų vartojimo dozes).

  • Microsoft Word 82 KB
  • 2016 m.
  • 23 puslapiai (4640 žodžiai)
  • Monika
  • Miegas miego sutrikimai referatas
    10 - 4 balsai (-ų)
Miegas miego sutrikimai referatas. (2014 m. Gegužės 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/miegas-miego-sutrikimai-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 01 d. 16:58
×
110 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo