Miego prigimtis


Miego sutrikimų įtaka pagyvenusių žmonių gyvenimo kokybei. Kokios miego sąlygos ? Lova , kambarys , apšvietimas , partneris. Miego sutrikimo pradžią. Dabartinę miego būklę. Miego palaikymo galimybes. Atsibudimo pakitimus.

Kaip galima sužinoti, ar žmogus miega? Dauguma žmonių miega užsimerkę. Tam tikrą laiką jie guli visai nejudėdami, tačiau protarpiais miegodami sujuda. Kartais veido ir kaklo raumenys atsipalaiduoja, neprilaikomas žandikaulis nusileidžia ir žmogus miega išsižiojęs. Kvėpavimas tampa lėtesnis ir paprastai gilesnis.(616)

Miegas yra nuolat pasikartojanti elgesio ramybės būsena ir miego fiziologinė funkcija organizmui yra labai svarbi. Pagrindinė miego funkcija yra smegenų veiklos sureguliavimas, jos atkūrimas. CNS miego metu sutvarkomos nervų sistemos vidinės funkcijos, Miegodamas žmogus auga, stiprėja atmintis, formuojasi asmenybė, atgaunamos fizinės ir protinės jėgos ir tuo būdu paruošiamas organizmas gyvenimui ir dienos veiklai. Lėtasis miegas tartum atkuria audinius, suteikia poilsį bei palaiko kūno temperatūrą. Miegant, išskyrus smegenis, visi organai ilsisi ir gauna maisto. Paradoksinis miegas dalyvauja psichinių procesų, atminties reguliacijos bei genetinio elgesio programavime. Jo metu įtvirtinamos individualios elgesinės (elgesio) programos ir kuriami nauji nerviniai ryšiai. Deja, kasdienio gyvenimo stresai dažnai sutrikdo šį normalų procesą.

GYVENIMO TRUKMĖ: POVEIKIS MIEGUI

Aptariant miegą, būtina atsižvelgti ir į gyvenimo trukmę kaip modelio komponentą. Kiek žmogus miega ir koks tas jo miegas, priklauso ir nuo žmogaus amžiaus.(620)

Apskritai, kaip tvirtina Adam (1980), vyresni žmonės miega trumpiau nei jauni. Be to, vyresni žmonės miegodami dažniau prabunda, jų miege mažiau greitojo miego. Adam aprašo įdomų Jungtinėse Amerikos Valstijose atliktą tyrimą. Buvo ištirti 202 žmonės, sulaukę 65-93 metų amžiaus. Tyrimai parodė, kad 75 metų ir vyresni žmonės ( nepriklausomai nuo lyties) daugiau laiko praleidžia lovoje, nors nebūtinai miega. Tokie žmonės snusteli dažniau nei jaunesni. Sulaukus 85 ir daugiau metų, pradedama dažniau vartoti migdomuosius vaistus. Tai rodo, kad tokio amžiaus žmonėms sunkiau užmigti. 92% visų tyrinėtų sveikų senų žmonių sakėsi maną, kad jie išsimiega gerai.(621).

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2015 m.
  • 7 puslapiai (1695 žodžiai)
  • Universitetas
  • Karina
  • Miego prigimtis
    10 - 9 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Miego prigimtis. (2015 m. Balandžio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/miego-prigimtis.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 14 d. 20:23
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo