Miego sutrikimai (2)


Įvadas. Miego fazių klasifikacija. Dažniausiai pasitaikantys miego sutrikimai. Išvados. Literatūros sąrašas.

Miegas – nuolat pasikartojanti ramybės būsena, kurios metu centrinė nervų sistema, ribodama ryšius su aplinka, padeda organizmui atkurti savo jėgas ir pasiruošti kitos dienos veiklai. Maždaug trečdalį savo gyvenimo žmogus praleidžia miegodamas. Miegas yra svarbus žmogaus gyvybei palaikyti lygiai taip pat kaip ir oras, maistas ar vanduo. Būtent nuo miego kokybės priklauso mūsų santykiai su artimaisiais, darbo rezultatai, savijauta, sveikata, nuotaika ir net mūsų pačių bei aplinkinių saugumas. Dėl sutrikusio miego dažnai jaučiamės pavargę, išsiblaškę, esame blogos nuotaikos. Miego sutrikimus patiria apie 20–40 proc. žmonių, dažniau moterys bei vyresni nei 65 metų asmenys, o iš suaugusiųjų tik apie 50% miega nesutrikusiu ritmu. Nemiga, padidėjęs mieguistumas, nuovargis, vaikščiojimas miegant (lunatizmas), naktinės baimės, košmariški sapnai – tai miego sutrikimai. Labai dažnai tokie simptomai mums praneša ne tik apie nekokybišką miegą, bet ir apie gresiančią rimtą ligą.

Lėtasis miegas (LM) – susideda iš 4 stadijų: 1)snaudimo; 2)miego pradžios; 3-4) delta miego. (Šiuo metu bundama sunkiai, apie 5-10% prisimena neaiškius sapnus).

„Miego stoka sukelia ryškesnius psichologinius nei fizinius sutrikimus. Vadinasi, miegas yra svarbesnis psichiniams procesams atkurti. Šią funkciją daugiau atlieka PM fazė, kurios metu atkuriami dauginiai nervų sistemos procesai po dienos veiklos.“ PM fazė yra reikalinga daugeliui procesų, pavyzdžiui: nervinių lastelių veiklai atkurti; psichologinės pusiausvyros reguliavimui; informacijai apdoroti, ilgalaikei atminčiai įtvirtinti; imuninei nervų sistemai sureguliuoti.

Situacinė nemiga – tai žmogaus psichikos reakcija į stresinę gyvenimo situaciją, trunkanti ne ilgiau kaip vieną mėnesį. Ji pasireiškia tada, kai žmogų užpuola gyvenimo sunkumai, jam kyla nerimas, įvairios įkyrios mintys pastoviai sukasi galvoje, ypač pasireiškiančios prieš miegą. Situacinė nemiga dažniausiai praeina ir negydoma – kai baigiasi kankinę neramumai. Tačiau, jeigu ši nemiga tikrai labai sunkios būsenos, tai ji ryškiai sutrikdo žmogaus darbingumą. Tokiu atveju turi būti skiriamas medicininis gydymas. Ji dažniausiai gydoma įvairiais žoliniais preparatais, tokiais kaip valerijonas, melisa, apyniai, kurie skatina mieguistumą, bei cheminiais migdančiaisiais ir raminančiaisiais vaistais.

Lėtinė nemiga, trunkanti ilgiau nei vieną mėnesį, o miego sutrikimai žmogų vargina tris ar net daugiau kartų per savaitę.

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 126 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (2250 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rimas
  • Miego sutrikimai (2)
    10 - 10 balsai (-ų)
Miego sutrikimai (2). (2015 m. Gruodžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/miego-sutrikimai-2.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 02:47
×