Miesto logistika


Įvadas. Transporto logistika. Krovininio transporto sąlygos mieste. Miesto logistika. Krovinių miesteliai (Logistikos centrai). Galimas neigiamas poveikis. Vilniaus miesto logistikos centras. Projekto plėtra. Projekto nauda. Išvados.

Miesto krovininis transportas susiduria su daugybe problemų, kylančių dėl tankiai apgyvendintų miesto rajonų ir ribotų išteklių (infrastruktūra, aplinkos ištekliai, didelis miestų užsterštumas, spūstys, triukšmas ir kt.). Todėl transporto logistikos įmonės turi imtis priemonių mažinti neefektyvius krovinių srautus, ieškoti naujų galimybių krovinių paskirstymui pirkėjams. Todėl vis daugiau didelių miestų nori įgyvendinti miesto logistikos koncepcijos siūlomų alternatyvų, norint sumažinti miesto užimtumą bei taršą. Krovininis transportas miesto vietovėse vis dažnai suvokiamas kartu su “miesto logistikos” koncepcija.

Šio darbo tikslas yra išnagrinėti miesto logistikos koncepcijos siūlomas alternatyvas efektyviau panaudojant krovinių srautus į miestą bei pateikti Vilniaus miesto logistikos centro įgyvendinimo planą.

Krovininio transporto sąlygos mieste

Įprastinėmis transportavimo priemonėmis (40 t sunkvežimis, furgonas) dažnai negalima naudotis. Pristatymas į miesto centrą dažniausiai įmanomas tik naudojantis mažais autofurgonais iki 3.5 t svorio, turinčiais apribotą krovimo talpą, kas savo ruožtu lemia daugiau reisų ir tolesnę kelių tinklo apkrovą. [5]

Maždaug viena ketvirtoji gavėjų Europos miestuose neturi organizuoto logistinio plano. Jie gauna savo prekes arba tiesiogiai iš gamintojo, arba per paskirstymo kompaniją. Tai nulemia didelį prekes individualiam gavėjui pristatančių tiekėjų skaičių, o pastarasis faktorius sąlygoja nepilnai pakrautų transporto priemonių daugkartinius reisus.

Vilniaus miesto logistikos centras

Dėl Lietuvos geros geografinės pozicijos, kai aplink šalis ribojasi su Rytų, Šiaurės bei Vakarų šalimis, reikia daugiau dėmesio skirti tranzitinės valstybės vaidmens išlaikymui. Esant geram infrastruktūros tinklui Vilniuje, dėl didelio miesto užimtumo, reikalingas būdas operatyvesniam logistikos sistemos plėtojimui.

Projekto vieta yra Vaidotų teritorija. Ši vieta buvo pasirinkta dėl šalimais praeinančio geležinkelio (didžiausios Lietuvoje Vaidotų skirstymo geležinkelio stoties) bei šalia šios teritorijos esančio Pietinio Vilniaus aplinkkelio. Dėl patogaus susisiekimo, krovinių srautai sumažės miesto teritorijoje ir taip pat patogiai bei greitai perveš iš Klaipėdos uosto į Vilnių, Baltarusiją ir toliau į Rytus. Projekto plėtra susidarys iš trijų etapų: [1]

Verslui šis logistikos centras suteiks greitesnius ir efektyvesnius logistikos procesus, patogią prieigą prie geležinkelio infrastruktūros, patogesnį ryšį su Klaipėdos oro uostu, bei muitinės procedūros taps lengvesnės, kadangi visas logistikos sektoriaus aptarnavimas bus vienoje vietoje.

  • Microsoft Word 366 KB
  • 2015 m.
  • 15 puslapių (2408 žodžiai)
  • Universitetas
  • Elvina
  • Miesto logistika
    10 - 6 balsai (-ų)
Miesto logistika. (2015 m. Kovo 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/miesto-logistika.html Peržiūrėta 2020 m. Gruodžio 06 d. 03:46
×
35 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo