Miglinių javų auginimas ekologiniame ūkyje


Įvadas. Miglinių javų auginimas ekologiniuose ūkiuose. Miglinių javų auginimas ekoligiškai. Ekologinių miglinių javų auginimas Lietuvoje. Ekologiškai auginamų miglinių javų realizavimas. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas.


Pagrindinė problema Lietuvos ekologiniame žemės ūkyje yra ypatingai mažas sertifikuotos ekologinės sėklos naudojimas. Sėklininkystės vystymasis buvo gana nuosaikus, bet nežadantis didesnių nuosmukių. Tačiau ekologinių ūkių stengimasis išvengti prievolės naudoti ekologinę sėklą privedė prie beveik visiško ekologinės sėklininkystės ūkių stagnacijos. VATŽŪM atestuotų sėklinės medžiagos tiekėjų sąraše yra 27 tiekėjai, pažymėti kaip tiekiantys ekologiškas miglinių ir pupinių javų sėklas. Tačiau 2013 m. tik 3 ūkiai pateikė sėklą į rinką. Šių ūkių plotas – apie 600 ha, o jų realios galimybės yra sėklą pateikti 2000-3000 ha javų plotui.

Darbo objektas: Miglinių javų auginimas ekologiniuose ūkiose;

Darbo tikslas: Išanalizuoti miglinių javų auginimą ekologiniuose ūkiose;

Darbo uždaviniai:

Susipažinti su miglinių javų ekologiniu auginimu;

Apžvelgti ekologišką miglinių javų auginimą Lietuvoje;

Apžvelgti ekologiškai auginamų miglinių javų realizavimą.

1.3 Ekologiškai auginamų miglinių javų realizavimas

Ekologinėje žemdirbystėje sėjomainos laikymasis vienas iš pagrindinių principų kovojant su ligomis ir kenkėjais. Auginantr ekologinius javus galima tręšti tik organinėmis trąšomis: kompostu, mešlu, srutomis. Natūralios kilmės apsaugos priemones leidžiama panaudoti tik tada, kai nė vienas natūralus metodas nepajėgia kovoti su kenkėjų antplūdžiu.

Lietuvoje ypač daug ekologinių ūkių veiklą pradėjo 2004 – 2006 m., kai žemdirbiams mokėtos didžiausios per Lietuvos istoriją išmokos. Iki 2004 m. ekologinių ūkių plotas buvo tik keli tūkstančiai ha, o 2006 m. jis viršijo 100 tūkst. hektarų.

Ekologiškai užaugintus grūdus superka perdirbimo įmonės. Iš jų gamina grūdų mišinėlius vaikams, dripsnius, “Penkių grūdų košę”, miltus, makaronus, duonos gaminius.

  • Žemės ūkis Referatas
  • Microsoft Word 27 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (2286 žodžiai)
  • Kolegija
  • Renata
  • Miglinių javų auginimas ekologiniame ūkyje
    10 - 5 balsai (-ų)
Miglinių javų auginimas ekologiniame ūkyje. (2016 m. Balandžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/migliniu-javu-auginimas-ekologiniame-ukyje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 23:23
×