Migracija į Vakarų Europą : mastai, plėtojama integracijos politika ir grįžimo perspektyvos


Migracijos modelių pokyčiai. Priežastys pakeitusios migracijos esminius bruožus. Migracijos sukelta šešėlinė ekonomika ir valstybių atsakas į tai. Grįžimo perspektyvos.

Šių dienų visuomenė labai skiriasi nuo ankstesniųjų - ne tik morale, vertybėmis, bet ir migracijos mastais bei jų priežastimis. Praeitame dešimtmetyje vyravo komercinė migracija, kurios pagrindinė priežastis buvo politiniai persekiojimai. Visais laikais buvo keliaujama ir migruojama, tačiau šiuometiniame pasaulyje skaičiai išaugo drąstiškai. Tam turėjo įtakos didelis mobilumas, technologijų tobulėjimas, liberalesnė politika. Migracija tapo kiekvienos valstybės kasdienybe, kuri sukūrė naujas visuomenes, sąvokas, tokias kaip globalizacija, tarptautinė rinka bei suformavo tarpžemyninį bendradarbiavimą. Šis procesas tapo vienas iš mokslinio tyrinėjimo aspektų. Migracija sukelia ir neigiamų pasėkmių, kurios pasireiškia demografiniais pokyčiais, netolygiu gyventojų pasiskirstymu, darbo rinkos nepastovumu. Valstybės, priimančios emigrantus, susiduria su naujų įstatymų kūrimu, pilietybės gavimo perspektyvomis ir naujų gyventojų integravimu į visuomenę. Šiame darbe aptariamas migracijos poveikis ir iškeliamas klausimas ar migracija yra dvipusis reiškinys turintis atgalinį ryšį, kuris pasireiškia grįžimo perspektyvomis.

Tema : Migracija į Vakarų Europą : mastai, plėtojama integracijos politika ir grįžimo perspektyvos.

Problema : Ar dabartinė migracija yra tik laikinas procesas, o gal tai taps neatsiejamu ateities reiškiniu visame pasaulyje?

Tikslas: Išanalizuoti migracijos procesą, jo poveikį žmonių pasiskirstymui ir nustatyti kokiais būdais galima stabilizuoti netolygų žmonių pasiskirstymą.

  • Politologija Analizė
  • Microsoft Word 21 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1103 žodžiai)
  • Agnė
  • Migracija į Vakarų Europą : mastai, plėtojama integracijos politika ir grįžimo perspektyvos
    10 - 10 balsai (-ų)
Migracija į Vakarų Europą : mastai, plėtojama integracijos politika ir grįžimo perspektyvos. (2015 m. Gruodžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/migracija-i-vakaru-europa-mastai-pletojama-integracijos-politika-ir-grizimo-perspektyvos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 17:03
×