Migracijos departamento veikla Lietuvoje


Migracijos departamento problemos. Migracijos departamento veikla, problemos. Migracijos departamentas problemos. Vizų politika departamentas. Kodel migracijos departamentas yra svarbus lietuvai.

Migracijos departamento veikla Lietuvoje. Turinys. Įvadas. Migracijos departamento veikla. Departamento kompetencija. Bendra migracijos situacija. Vizų politika. Migracija. Prieglobstis. Asmens dokumentas. Iškilusios problemos. Bendra problemų suvestinė. Departamento veiklos prioritetai. Išvados. Naudota literatūra.

Migracijos departamentas, kurio pagrindinai uždaviniai yra įgyvendinti valstybės politiką migracijos, Lietuvos respublikos pilietybės, asmens dokumentų išdavimo, gyvenamosios vietos deklaravimo, vizų, pabėgėlio statuso suteikimo, kitais užsieniečių teisinės padėties Lietuvos respublikoje klausimais, yra svarbi institucija tiek integracijos procese tiek Lietuvai įstojus į es. Lietuvai įstojus į es keitėsi daugelio Lietuvos valstybinių įstaigų struktūra, jų administravimas. Teko pakeisti įstaigų nuostatus, pakoreguoti uždavinius. Šio darbo tikslas apžvelgti migracijos departamento administravimo pokyčius Lietuvai integruojantis į es. Damigracijos departamentas prie Lietuvos respublikos vidaus reikalų ministerijos yra biudžetinė įstaiga, kurios steigėja yra Lietuvos respublikos vidaus reikalų ministerija. Migracijos departamentas savo veikloje vadovaujasi Lietuvos respublikos konstitucija, įstatymais, vyriausybės nutarimais, vidaus reikalų ministro įsakymais ir kitais teisės aktais. Migracijos departamento kompetencijoje svarbiausios yra šios funkcijos.

Pasų, asmens tapatybės kortelių, vizų, leidimų laikinai ar nuolat apsigyventi Lietuvoje, užsieniečio pasų, pabėgėlio kelionės dokumentų išdavimo organizavimas.

Teritorinių policijos įstaigų migracijos skyrių, poskyrių, grupių ir pasų poskyrių darbo organizavimas ir jų konelegalios migracijos priežasčių analizavimas, nelegalios mpaskutiniu metu spaudoje vis dažniau pasirodo publikacijų, kuriose aiškinamasi, kodėl žmonės emigruoja ar neemigruoja. Daugėja diskusijų ir pokalbių šou, kuriuose bandoma ieškoti priežasčių, kodėl iš Lietuvos išvyksta darbingo amžiaus piliečiai.

į tai, ar verta emigravusius vadinti Lietuvos piliečiais, šiame straipsnyje nesigilinama – kiekvienas šiuo klausimu turime savo nuomonę. Žmogaus asmeninių preferencijų pagrįstumą ar nepagrįstumą taip pat paliekame už šio straipsnio ribų – tegul jį aiškinasi sociologai ir visi, kurie nagrinėja mūsų šalies identiteto problematiką. Įdomu pažvelgti į tai, kaip Lietuvos politikai sprendžia migracijos, ypač šiuo metu populiariaLietuvoje vieningo dokumento, apibrėžiančio ekonominės migracijos politikos tikslus, uždavinius ir veiklos priemones, ilgą laiką nebuvo. Remtasi keliais dokumentais: valstybės ilgalaikės raidos strategija, nacionaline demografine (gyventojų) politikos strategija ir kt.

Balandžio pabaigoje patvirtinta ekonominės migracijos reguliavimo strategija.

  • Microsoft Word 34 KB
  • 2012 m.
  • 18 puslapių (4009 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gerardas
  • Migracijos departamento veikla Lietuvoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Migracijos departamento veikla Lietuvoje. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/migracijos-departamento-veikla-lietuvoje.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 24 d. 21:45
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo