Mikalojus Daukša Prakalba į malonujį skaitytoją interpretacija


Postile analize. Mikalojus dauksa prakalba i malonu skaitytoja analize. Daukša postilė. M. daukša postilė analize. Prakalba į malonųjį skaitytoją analize. Mikalojus dauksa postile analize. Dauksos postile analize. Mikalojus dauksa postilė. Prakalba i malonu skaitytoja analize. M. daukša. prakalba į malonųjį skaitytoją.

Mikalojus Daukša Prakalba į malonujį skaitytoją interpretacija.

Mikalojus Daukša - žymiausias Renesanso epochos lietuvių rašytojas. Taip pat pirmosios lietuviškos knygos, išspausdintos Lietuvoje autorius. Turbūt svarbiausias jo kūrinys yra „Postilė“, o garsioji prakalba „Prakalba į malonųjį skaitytoją“, turbūt, yra svarbesnė už visą "Postilę" ir būten ta prakalba atskleidžia aktualiausias XVI a. Renesansinės LDK problemas: gimtosios kalbos nemokėjimą,žmonių nenorą ja naudotis, lietuvių tautos lenkėjimą. Autorius teigia, jog ne tik lietuviams ši problema yra opi, bet ir viso pasaulio tautoms – norint kiekvieną jų išlaikyti reikia saugoti, vartoti ir puoselėti gimtąją kalbą.

Mikalojus Daukša tikisi, jog šią prakalbą priims ir lietuvių Bažnyčia ir LDK piliečiai. Taip pat pasako, jog XVI a. LDK kilmingesnių luomų atstovai vartoja lenkų kalbą ir skaito lenkiškai rašytus pamokslus, nors dauguma gyventojų, tai yra žemesnių luomų atstovų, šneka lietuvių kalba bei nesupranta LDK Bažnyčiose skaitomų pamokslų lenkų kalba.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2015 m.
  • 1 puslapis (461 žodžiai)
  • Mokykla
  • Mindaugas
  • Mikalojus Daukša Prakalba į malonujį skaitytoją interpretacija
    10 - 11 balsai (-ų)
Mikalojus Daukša Prakalba į malonujį skaitytoją interpretacija. (2015 m. Vasario 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/mikalojus-dauksa-prakalba-i-malonuji-skaitytoja-interpretacija.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 25 d. 14:17
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo