Mikalojus Husovianas – Lietuvos dainius iš miško


Pirmasis vien Lietuvos. Mikalojus Husovianas – Lietuvos dainius “Iš miško”. Autoriaus asmenybės klausimas. Mikalojus Husovianas. Kaip atsirado “Giesmė apie stumbrą”. "Giesmės" pradžioje, kalbėdamas pirmuoju asmeniu. Kūrybinė išmonė. Iš prigimties stumbras. Stumbro paveikslas. Husovianas didžiajam kunigaikščiai Vytautui pašlovinti skyrė 160 eilučių. Vytauto Didžiojo pašlovinimas. Husovianas ,kaip tvirtas krikščionybės šalininkas. Pažiūros į gyvenamojo meto tikrovę. Husovianas įrodinėja, kad nors Lietuva ir yra miškais apaugęs kraštas. Naujoviškas Lietuvos prisistatymas. Ačiū už Jūsų dėmesį. Darbą darė Lukas Jurgulis Domantas Skripkauskas Neimantė Baranauskaitė Viktorija Kiseliova Gytis Lipnevičius.

"Giesmės" pradžioje, kalbėdamas pirmuoju asmeniu , autorius prisipažįsta "neprilygstąs romėnų poetams" ir prašo, kad neužsipultų per daug, kai skaitysit "vyro iš miško eilių, jeigu jos silpniau skambės.".

Husovianas didžiajam kunigaikščiai Vytautui pašlovinti skyrė 160 eilučių. Didysis kunigaikštis poemoje vaizduojamas kaip rūstus, tačiau visad teisingas valdovas.

Husovianas ,kaip tvirtas krikščionybės šalininkas, griežtai atsisako apdainuoti nekrikščioniškus antikos dievus. Husovianas savo poemoje apie turkus atsiliepia kaip apie tuos, kurie Kristaus vardą trokšta visai sunaikinti.

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • MS PowerPoint 1138 KB
  • 2014 m.
  • 9 puslapiai (240 žodžiai)
  • Lukas
  • Mikalojus Husovianas – Lietuvos dainius iš miško
    10 - 2 balsai (-ų)
Mikalojus Husovianas – Lietuvos dainius iš miško. (2014 m. Spalio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/mikalojus-husovianas--lietuvos-dainius-is-misko.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 04:30
×