Mikalojus Konstantinas Čiurlionis žymiausias lietuvių vaizduojamojo meno kūrėjas


Ciurlionio asmenybe. Ciurlionio asmenybe rasinys. Mikalojus konstantinas čiurlionis asmenybe. Mikalojus konstantinas čiurlionis referatas. Mikalojus konstantinas čiurlionis vaizduojamasis menas. Konstantinas ciurlionis turejo gana stiprus balsas. Referatas apie ciurlioni. Mikalojus konstantinas čiurlionis vaizduojamojo meno kūrėjas. Rašinėlis apie čiurlionio asmenybe. Mikalojus konstantinas čiurlionis aprasymas.

Norint kalbėti apie m. K. Čiurlionį kaip apie vaizduojamojo meno kūrėją, pirmiausia reikėtų žinoti kas yra tas vaizduojamasis menas. Vaizduojamasis menas – meno rūšis, neturinti jokios praktinės, buitinės panaudojimo paskirties. Vaizduojamajam menui priskiriama tapyba, skulptūra, grafika, kino menas. Mikalojus Konstantinas Čiurlionis gimė 1875 metų rugsėjo 22 dieną, mirė 1911 balandžio 10, sulaukęs 35 – erių. Kaip matyti iš jo gyvenimo laikotarpio jis gyveno romantizmo epochoje, taigi ir jo kūrybai bei asmenybei būdingi romantizmo bruožai. Mikalojaus Konstantino Čiurlionio paveikslas – spalvingas ir raiškus. “Atsimenu,- rašo dailininkas M. Dobužinskis,- jo nepaprastas mėlynas, tragiškas akis su įtemptu žvilgsniu [..] , gerą ir nedrąsią šypseną”. “Atsimenu jo skambų juoką – ilgą, tęsiamą, - rašo sesuo Jadvyga,- [..], tačiau matydavome jį ir tylų, susimąsčiusį, sėdintį darželio altanoje arba vaikščiojantį darželyje Tik niekad nematėme užsirūstinusio ant savųjų”.

Norint kalbėti apie m. K.

Mikalojus konstantinas čiurlionis gimė 1875 metų rugsėjo 22 dieną, mirė 1911 balandžio 10, sulaukęs 35 – erių. Mikalojaus konstantino čiurlionio paveikslas – spalvingas ir raiškus. atsimenu,- rašo dailininkas m. ] , gerą ir nedrąsią šypseną . atsimenu jo skambų juoką – ilgą, tęsiamą, - rašo sesuo jadvyga,- [. ], tačiau matydavome jį ir tylų, susimąsčiusį, sėdintį darželio altanoje arba vaikščiojantį darželyje tik niekad nematėme užsirūstinusio ant savųjų . Jis . Turėjo lygų, švelnų ir gana stiprų balsą. [. ] kalba jo buvo paprasta , bet raiški ir vaizdinga. [. ] kalbėjo negreitai. Buvo gyvas, atviras, nuoširdus ir mėgo dalintis įspūdžiais. [. ] būdavo kuklus, bendraudamas su žmonėmis, ir nenorėdavo išsiskirti iš kitų . O išsiskyrė savo asmenybe, išsilavinimu, kūrybiniu intensyvumu ir originalumu. Išsiskyrė giliu žvilgsniu į gamtą, žmogų ir visą visatą. Jo vidaus pasaulį stipriai paveikė šviesi motinos asmenybė, nepaprastai graži pietų Lietuvos gamta, Lietuviškos pasakos ir dainos, taip pat šeimos tradicija – muzikinis vaikų lavinimas ir kasdieninis muzikavimas. Šios sąlygos padėjo susiformuoti itin jautriam, subtiliam dailininko charakteriui ir jo polinkiui abstrakčiai mąstyti. Kūrybinis išsiskyrimas – po jo mirties – sukėlė patetiškų bangų ir prasidėjo kūryba apie patį čiurlionį – pakiliu tonu, aukštom frazėm, įvairiom prielaidom. Realus čiurlionis, sklaidant jo laiškus ir artimųjų prisiminimus, yra daug paprastesnis. Tame paprastume stebina asmenybės integralumas, kūrybinis veržlumas, herojiška grumtis su gyvenimo kliūtimis ir optimistinis lyrinis nusiteikimas.

M. K. Čiurlionio kūrybinės galimybės buvo išties neribotos. Dailininkas, kompozitorius, rašytojas – m. K. Čiurlionį galima vadinti visais šiais epitetais. Literatūrinis čiulionio talentas daugeliui yra nežinomas, nors taip pat buvo spalvingas, nors ir negausus. Kaip pats čiulionis kartais užsimindavo savo laiškuose, jis norėjo rimtai griebtis literatūros, padirbėti šioje srityje daugiau. Dailininkas apie savo literatūrą pradėjo kalbėti tik apie trisdešimtuosius savo gyvenimo metus. Visai čiurlionio kūrybai būdingas talpus vaizdas, jame galima matyti tokias jausmo, vaizdo, stiliaus potencijas, kurios ir galėjo, ir turėjo ieškoti sau tinkamos išraiškos rašytinio žodžio mene.

M. K. Čiurlionio muzika sudaro Lietuvos profesionaliosios muzikos aukso fondą. Į ją remiasi visa xx a. Lietuvos muzikinė kultūra. Per neilgą kūrybinį laikotarpį, kuris truko šiek tiek ilgiau nei dešimtmetį, m.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2011 m.
  • 4 puslapiai (2150 žodžiai)
  • Povilas
  • Mikalojus Konstantinas Čiurlionis žymiausias lietuvių vaizduojamojo meno kūrėjas
    10 - 3 balsai (-ų)
Mikalojus Konstantinas Čiurlionis žymiausias lietuvių vaizduojamojo meno kūrėjas. (2011 m. Gegužės 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/mikalojus-konstantinas-ciurlionis-zymiausias-lietuviu-vaizduojamojo-meno-kurejas.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 18 d. 23:14
×