Mikalojus Kopernikas ,,Orbitų viduryje – saulė‘‘


Mikalojus kopernikas biografija. Kopernikas biografija. Mikalojus kopernikas ir lietuva. Mikalojaus koperniko kuriniai. Koperniko gyvenimas. Mikalojus kopernikas skaidres. Koperniko biografija. Dauksa postile rasinys. Kopernikas "apie sukimąsi. Praejus 73 metams po jo mirties.

Mikalojus Kopernikas ,,Orbitų viduryje – saulė‘‘. Aukštas, stiprus, raudonskruostis, su kupeta garbanotų plaukų, žvitriaakis - kaip netiko jam niūrūs kanauninko drabužiai! Šis žmogus, nuo jaunų dienų iki gilios senatvės buvęs dvasininku. Tik praėjus 73 metams po jo miries, svarbiausiąją jo gyvenimo knygą ,, apie dangaus sferų sukimąsi‘‘ inkivizicija įtraukė į uždraustų knygų sąrašą, ,, kol nebus pataisyta‘‘. Kopernikas visiškai nepanašus į Bruną ir Galilėjų. Nepaprastai santūrus.

Aukštas, stiprus, raudonskruostis, su kupeta garbanotų plaukų, žvitriaakis - kaip netiko jam niūrūs kanauninko drabužiai! šis žmogus, nuo jaunų dienų iki gilios senatvės buvęs dvasininku. Nepaprastai santūrus. Neieškojo šalininkų, nesiveržė į ginčus. Jį mažai domino kitų nuomonė. Vienodai šypsodavosi, kai jį girdavo ir kai peikdavo, ir toje šypsenoje jautėsi kažkoks niekinantis abejingumas. Niekuomet nesistengdavo skelbti savo idėjų, įsigyti vienminčių, sudominti mokinių. Tačiau, anaiptol, nebūdamas užsidaręs, tuščiai nebūkštavo, kad gali būti nepripažintas jo prioritetas. Jauniausias iš keturių vaikų mikalojus beveik neprisiminė tėvo. Jį auklėjo dėdė lukašas vagenrodė, kanauninkas, o vėliau vyskupas. Tai buvo valdingas, rūstus, nevaldantis žmogiškų ir politinių aistrų žmogus, ir kryžiuočių riterių, ir lenkijos karaliaus pramintas ,, velniu‘‘, švelniai temylėjęs gyvenime gal vienintelį giminaitį, kurį jaunystės metais lepino, kuriam padėjo iki pat savo mirties. Luk dėdė taip patvarkė, kad jau 24 metų kopernikas tapo kanauninku, kitaip sakant, dykinėjančiu ir aprūpintu žmogumi. Dėdė leido jį į mokslus iš pradžių švento jono mokykloje, vėliau krokuvos universitete, dėdė pasiuntė jį italijon baigti mokslų.

Italija, artėjant xvi amžiui, nuostabių brandaus leonardo da vinčio ir jaunojo mikelandželo kūrinių italija. Italija, atradusi platomą ir iš naujo suvokianti aristotelį, besidominti praėjusių amžių didžiaisiais atradimais ir besiruošianti pasakiškam renesanso skrydžiui. Tokioje italijoje kopernikas išgyveno dešimt metų. Jis turėjo studijuoti kanonų teisę bolonijoje, o studijavo viską, išskyrus kanonų teisę: tapybą, matematiką, astronomiją, filosofiją, graikų kalbą. Diplomo bolonijoje negavo ir nė kiek dėl to nesielvartavo. Visą gyvenimą kopernikas buvo nuostabiai abejingas diplomams, vardams, titulams ir apdovanojimams. Iš bolonijos jis persikelia į romą ir vėl domisi visiškai ne tuo, ko reikia kapitulai.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2010 m.
  • 3 puslapiai (692 žodžiai)
  • Mokykla
  • Albina
  • Mikalojus Kopernikas ,,Orbitų viduryje – saulė‘‘
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Mikalojus Kopernikas ,,Orbitų viduryje – saulė‘‘. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/mikalojus-kopernikas-orbitu-viduryje-saule.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 02:04
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo