Mikalojus kristupas radvila našlaitėlis


Mikalojus kristupas radvila našlaitėlis biografija. Radvila našlaitėlis biografija. Mykolas kristupas radvila skaidres. Mikalojus kristupas radvila našlaitėlis nuopelnai. Naslaitelis radvila. Radvilos naslaitelio istorija. Radvila našlaitėlis kelionė į jeruzalę rasinys. M. k. radvila-našlaitėlis. kelionė į jeruzalę. Kelione i jeruzale skaidres. Kuo ypatinga radvilos naslaitelio asmenybe.

Mikalojus kristupas radvila našlaitėlis.

Pastatė Nesvyžiaus pilį, statė kelius ir ligonines, rėmė neturtingus studentus. Radvila Našlaitėlis pasižymėjo mecenavimu, pastatė barokinę jėzuitų bažnyčią ir vienuolyną. M. K. Našlaitėlį anksti išgarsino jo perėjimas iš protestantizmo į katalikybę.

Dalyvaudamas kare su Maskvos kunigaikštyste, buvo sunkiai sužeistas, ir tada pasižadėjo išpažintyje, pagijęs aplankyti Šventąją žemę. Taip ir padarė, ir savo piligrimišką kelionę aprašė dienoraštyje, o šis buvo vėliau pakoreguotas ir išleistas kaip knyga, pavadinimu „Kelionė į Jeruzalę“, kuri išleista 1601 m. lotynų kalba. Ji vertinga iki šiol savo išdėstytomis geografinėmis žiniomis, atsivėrusių tolimų kraštų egzotika, unikalumu. Kadangi pats rankraštis neišliko, tiksliai nežinome, kokia kalba jis buvo rašomas. Bet lietuvių literatūrologės yra linkusios manyti, kad dienoraštyje buvo rašoma lotyniškai.

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2013 m.
  • 2 puslapiai (485 žodžiai)
  • Mokykla
  • Agnė
  • Mikalojus kristupas radvila našlaitėlis
    10 - 2 balsai (-ų)
Mikalojus kristupas radvila našlaitėlis. (2013 m. Balandžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/mikalojus-kristupas-radvila-naslaitelis.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 03:46
×