Mikhail Ivanovich Glinka


Mikhail Ivanovich Glinka. M. Glinka 1856 m. Michailas Glinka yra ypač reikšminga rusų muzikos figūra. Michailas Glinka ? klasikinės rusų muzikos pradininkas (1804–1857). M. Glinka gimė 1804 m. Smolensko gubernijoje. Vaikystėje tėvų dvare jis klausydavosi baudžiauninkų orkestro.  Svarbiausi gyvenimo faktai. Daugiausia kamerinės ir simfoninės muzikos kūrėjas. Kūryba. Vienas ryškiausių jo muzikos bruožų – greta prieinamumo. Pirmoji klasikinė rusų. „Gyvybė už carą“ – 1836m. Veiksmas Antonida yra pasirengusi tekėti už Sobinin‘o. Veiksmas Sobinin įpėja savo vyrus apie jų misiją. Epilogas Visoje scenoje vaikšto minios žmonių. Veiksmų opera Pagal A. Puškino poemą Premjera 1842 m. “Ruslanas ir Liudmila” 1842m. Uvertiūros ištrauka. Veiksmas Ruslano ir Liudmilos vestuvių šventė. Veiksmas Ruslanas ateina pas gerajį burtininką Finn. Veiksmas Jaunos merginos vilioja į stebuklingą Nainos pilį. Veiksmas Chernomor magiškuose soduose. Veiksmas Per.

Daugiausia kamerinės ir simfoninės muzikos kūrėjas. Sukūrė pirmąją rusišką operą. 2 operos: 1. „Gyvybė už carą” (1836m.) 2. “Ruslanas ir Liudmila” (1842m.) Žymiausi simf. kūriniai: Simfoninė fantazija „Kamarinskaja“ (uvertiūra su liaudies dainų temomis) ; Uvertiūros ; Daug kamerinės kūrybos žanrų ; Apie 80 romansų.

1 veiksmas: Antonida yra pasirengusi tekėti už Sobinin‘o, bet jos tėvas atsisako suteikti leidimą iki bus užimtas caro sostas. Kai Sobinin‘as informuoja, kad didžioji taryba Maskvoje pasirinko carą, visi švenčia. 2 veiksmas: Rusai švenčia. Staiga angelas ateina, su žinia, kad Michail‘as Romanov‘as buvo išrinktas Rusijos caru ir dabar slapstosi. Lenkai žada nuversti jį. 3 veiksmas:Susanin‘as ir jo įsūnis Vania įsipareigoja ginti naują carą. Susanin‘as laimina Sobinin‘ą ir Antonidą jų artėjančioms vestuvėms, kai lenkų karių būrys įsiveržia reikalaudami žinoti caro buvimo vietą. Vietoj Susanin‘o yra siunčiamas Vania perspėti carą. Antonida nužudoma. Sobinin‘as renka vyrus eiti į gelbėjimo misiją.

4 veiksmas: Sobinin įpėja savo vyrus apie jų misiją. Sutemsta. Vania paskambina prie vartų ir įspėja gyventojus, kad caras netoli. Susanin‘as Lenkus įvilioja į apsnigtą mišką. Kai jie supranta, kad Susanin‘as apgavo, jie nori jį nužudyti. Sunanin‘o arija iš 4 veiksmo.

Epilogas: Visoje scenoje vaikšto minios žmonių, švenčiame naujo caro triumfą.

  • Muzika Skaidrės
  • MS PowerPoint 576 KB
  • 2015 m.
  • 19 puslapių (982 žodžiai)
  • Andrius
  • Mikhail Ivanovich Glinka
    10 - 2 balsai (-ų)
Mikhail Ivanovich Glinka. (2015 m. Vasario 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/mikhail-ivanovich-glinka.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 08:05
×