Mikoplazma


Mikoplazma. Sukelia apie 20%visų pneumonijų(ypač atipinių). Kas tai per baubai? Mikoplazmos ir chlamidijos -nei virusai. Laikas nuo užsikrėtimo iki pirmųjų simptomų atsiradimo yra nuo 2 iki 3 savaičių. Sunkiausia – atpažinti. Dažniausiai sunerimstame, kai kosulys trunka kelias savaites ar net keletą mėnesių. Patogenezė. M. pneumoniae turi adhezinių baltymų recipiento virpamojo epitelio membranai ir smegenų ląstelėms. Būdingiausias atipinių infekcijų sukėlėjų simptomas – priepuolinis kosulys iki vėmimo. Tiesa už. Gydymas. Tik antibiotikais (tetraciklinai. Profilaktika. Ąsmeninė higiena vengti žmonių susiburimo stiprinti imuniteta labai svarbų tiksliai nustačius diagnozę.


Sukelia apie 20%visų pneumonijų(ypač atipinių), paaugliams(5-15) metų-apie 35 proc.Mirtingumas siekia nuo 20-53 proc.Infekcija gali pasireikšti bet kurio metų laikotarpių,padažnėja vasaros pabaigoje ir 1-siais rudens menesiais. Susergimai yra sporadiniai, dažn.uždar. Kolekty vuose,sukelia epidemijos protrūkius,kurie kartojasi kas 4-8 metai.Pagr.perdavimo būdas-oro lašinis,ifekcijos šaltinis-žmogus.Apie 4 proc.sveikų žmonių kvep.takuose gali nešioti M.pneumoniae.

M.pneumoniae turi adhezinių baltymų recipiento virpamojo epitelio membranai ir smegenų ląstelėms.Superoksidantų išsiskyrimas sukelia mukociliarinio klirenso blokada(t.y.nespicifinis mechanizmas apsaugantys VKT gleivinė),po to-virpamojo epitelio žūtį.Vėliau į procesą įtraukiamos alveolės,sustorėja jų sienelės. Kartais atsiranda:artritas, meningoencifalitas, hemolizinė anemija ir odos bėrimas. Mikoplazminio plaučių uždegimo simptomai dažnai būna kiek kitokie nei tipiško plaučių uždegimo.

Tik antibiotikais (tetraciklinai, makrolidai, ftorchinolonai)kuriems M.g.b.atspari.butent jei prieš tai buvo paskirti netinkamas antibiotikų kursas. Geriau skirti leidžiamų,o ne peroralinių antibiotikų,nes geriau veikia i lasteliuose ęsančią M. Yra skaitoma kad šį bakterija pasilieka organizmė visam gyvenimui.

Ąsmeninė higiena vengti žmonių susiburimo stiprinti imuniteta labai svarbų tiksliai nustačius diagnozę, vartoti antibiotikus,nes be jų liga ne gydoma,o komplikacijos gana sūnkus.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 225 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (573 žodžiai)
  • Profesinė mokykla
  • Larisa
  • Mikoplazma
    10 - 2 balsai (-ų)
Mikoplazma. (2017 m. Sausio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/mikoplazma.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 08:53
×