Mikotoksinai


Mikotoksinai. Mi­ko­tok­si­nai – pe­lė­si­nių gry­be­lių me­džia­gų apy­kai­tos pro­duk­tas. Mikotoksinus gamina trys pagrindinės pelėsinių grybų gentys Aspergillus. Mi­ko­tok­si­nų ga­li bū­ti ir au­ga­li­nia­me. Aflatoksinai –sutrikdo ląstelių membranų pralaidumą. Patulinas – randamas. Zearalenonas – išskirtas iš kai kurių Fusarium tipo pelėsių Randamas grūduose. Žemės ūkio augalinė produkcija. Auginimo metu. Komisijos reglamentas (eb) nr. Siekiant apsaugoti visuomenės. Žemės riešutams. Remiantis Europos Sąjungos. Šiandien maisto kontrolė turi atitikti šiuolaikinius reikalavimus.


Mi­ko­tok­si­nų ga­li bū­ti ir au­ga­li­nia­me, ir gy­vu­li­nia­me mais­te. Jie į žmo­gaus or­ga­niz­mą pa­ten­ka su mil­tais, rie­šu­tais, gy­vu­li­nin­kys­tės pro­duk­tais (jei gy­vu­liai bu­vo šer­ti už­krės­tais pa­ša­rais). Pa­vyz­džiui, mi­ko­tok­si­nas pa­tu­li­nas į žmo­gaus or­ga­niz­mą pa­ten­ka su uo­gie­ne ir sul­ti­mis: nuo uo­gie­nės ar sul­čių pa­vir­šiaus nu­grai­bius pe­lė­sių sluoks­nį, jų iš­skir­ti mi­ko­tok­si­nai lie­ka ir grimz­ta gi­lyn. Tai­gi to­kios uo­gie­nės, net pa­ša­li­nus pe­lė­sių sluoks­nį, valgyti ne­ga­li­ma.

Aflatoksinai –sutrikdo ląstelių membranų pralaidumą, slopina DNR ir RNR sintezę Vykstant biologiniams pokyčiams iš pagrindinių aflatoksinų (B1 , G1 ) gali susidaryti epoksidai, kuriems priskiriamas mutageninis ir kancerogeninis aktyvumas. Tokie aflatoksinų konjugatai su DNR ir baltymais bei jų tolesnio kitimo produktai kaupiasi kepenyse. Aflatoksinai randami Žemės riešutuose. Kukurūzuose. Gali atsirasti, vykstant fermentacijos procesams pieno ir mėsos produktuose, kai jie gaminami, panaudojant mikroorganizmus.

  • MS PowerPoint 1786 KB
  • 2021 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (680 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gabriele
  • Mikotoksinai
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Mikotoksinai. (2021 m. Gegužės 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/mikotoksinai.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 10 d. 08:07
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo