Mikro ir makro ekonomika


Mikro makro ekonomika. Mikro makro ekonomikos pratybos. Makro ir mikro ekonomika projektas. Ekonomikos teorija mikro ir makro. Mikro i makro ekonomika. Mikro makro ekonomika formulės. Kuo skiriasi ir kuo panasios mikro ir makro ekonomika. Mikro ir makro ekonomikos formules. Mikro ir makro ekonomika formules. Mikro ekonomikos apibrezimas.

Ekonomikos teorijos samprata ir struktūra. Mikro ir makro ekonomika. Poreikiai ekonomikos sistemoje. Ekonominiai interesai. Specializacija, mainai, pinigai. Gamybos galimybių kreivė. Alternatyvieji kaštai. Mažėjančio ribinio naudingumo dėsnis. Ekonomikos teorijos objekto raida. Pozityvinė ir normatyvinė ekonomika. Ekonomikos sistemos ir tikslai. Ekonomikos augimas. Ekonomika ir efektyvumas. Naudingumo maksimizavimo taisyklė. Naudingumo f-ja. Pasiūla, jos kiekis, pasiūlos kreivės perkėlimą lemiantys veiksniai. Prielaidos apie vartotojo pirmenybes. Abejingumo kreivės. Abejingumo kreivės žemėlapiai. Metodologija. Ekonomikos tyrimų klaidos. Ekonomikos modeliai. Grafikų metodas. Ekonomika ir gamyba. Jų tarpusavio priklausomybė. Rinkos pusiausvyra ir nepusiausvyros atvejai. Kiekinis naudingumas ir naudingumas be kiekinių matų. Biudžeto linijos perkėlimai pakitus kainoms ir pajamoms. Geriausias įmanomas derinys. Ribinė pakeitimo norma. Abejingumo kreivių naudojimas aprašant pirmanybes. Abejingumo kreivės aiškinant pasirinkimus. Paklausos elastingumą lemiantys veiksniai. Normalios ir nepatrauklios prekės. Biudžetas apimantis daugiau nei dvi prekes. Maršalo perteklius. Kainų pokyčio pajamų ir pakeitimo efektai. Engelio kreivės.

Ekonomikos teorija – mokslas tiriantis pačius bendriausius ekonomikos veikumo, augimo ryšius. Taip pat mokslas apie tai kaip žmonės ir visuomenė pasirenka vieną iš alternatyvų (galimybių) naudoti ribotus gamybos veisnius ar išteklius savo būtiniems poreikiams tenkinti, prekėms bei paslaugoms gamindar vergovės laikais buvo bandoma atsakyti į klausimą kaip tvarkyti vergvaldžio ūkį, o vėlesniais laikais svarbiu klausimu buvo laikoma nustatyti turto gamybos ir paskirstymo bendruosius dėsnius. Ekonomikos sudėtingumą lemia tai, akd mokslas bendruosius ūkio dėsningumus gali tirti įvairiais lygiais, požiūriais, kuriuoslemia ūkinio gyvenimo poreikiai.

Ekonomikos teorijos apibrėžimas - mokslas tiriantis kaip visuomenė pasirenka naudoti ribotus išteklius, siekdama maximaliai patenkinti savo poreikius. Ekonomikos teorijos pagrindinė užduotis: sisteminti, apibendrinti, aptarti faktus. Nes faktai nuolat kinta, juos būtina lyginti su teorija. Ekonomikos sąvoka daugiareikšmė:1)tai tam tikra gamybinių santykių visuma. (vieno žmogaus santykiai su kitu). 2). Tai atskiro ūkinio vieneto ar tų vienetų sistemos ūkinė būklė. 3). Mokslas apie tai, kaip žmonės įsigyja būtiniausias prekes ar paslaugas ir su kokiomis problemomis susiduria tai darydami arba ką daryti, kaip tokių problemų visiškai išvengti.

Mikro-tai mokslo šaka nagrinėjanti atskirų ekonomikos sektorių, ūkio šakų, verslo firmų bei kitų savarankiškai sprendimus priimančius ūkinių arba ekonominių subjektų veiklą. T.

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (4071 žodžiai)
  • Mikro ir makro ekonomika
    10 - 3 balsai (-ų)
Mikro ir makro ekonomika. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/mikro-ir-makro-ekonomika.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 12:14
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo