Mikrobangos špera



Šios antenos priskiriamos prie veidrodinių, kurios paprastai turi pirminį spindulį ir bangas atspindintį laidų paviršių. Šios antenos labai paplitę decimetriniame ir centimetriniame diapazone.
Pa taip pat yra vienos iš apertūrinių antenų atvejų, kai parabolinio reflektoriaus apertūroje pavyksta elm. Bangas nukreipti lygiagrečiais spinduliais, prie antenos, sudaryti vienodparabolė- taškų visuma, vienodai nutolusių nuo taško- parabjeigu spindulių šaltinis yra židinyje, tai atsispindėjusios bangos sklinda lygiagrečiom antena turi būti tokia, kad elm. Lauko stiprumas bet kokiame aukštyje nepriklausytų nuo nuožulnaus nuotolio ( tam tikrame aukštyje elm. Lauko stiprumas vienodas ). Tokla yra viena iš apertūrinių antenų. Ją taipogi sudaro pirminis spinduolis ir radijo lešis. Radijo lešiams yra būdinga tai, kad jame bangų lūžio rodiklis skiriasi nuo aplinkos lūžio rodiklio. Lešinė antena paprastai transformuoja pro jį praeinančio banos frontą(lęšio paviršiuje bangos lūžta, todėl banga su sferiniu frontu yra transformuojama į plokplokštelės nėra plokščios. Profilis parinktas toks, kad sklindantys spinduliainesimetrinis vibratorius – simetrnio vibratoriaus atveju, kai paimtas tik vienas simetrinio vibratoriaus ptys, o vietoj kito peties panaudojamas ekranas. Pvz. Visos automobilių , (mobiliakų ) antenos yra nesimetriniai vibratoriai. Anteną negalima daryti atramų iš metalinių lynų. Efektyvus aukštis – aukštis antenos, kurioje srrovė passiskirsčiusi tolygiai, kurios spinduliavimas atitinka anteną su realiu spinduliavimu. Kai l=ė/4 ? Lef ė/2š , kai l=ė/2 ? Lef ė/š. Horizontalioji dalis skirta pagerinti srovės pasiskyrstymui. Kai kurios šių antenų konstrukcijos būna antifedinginės.
Parinkus atitinkamą ilgį beveik visa banga sklinda pažemiui ir atspindėtosios bangos nuo jonosferos nebuna.
čia nesimetrinio vibratoriaus: ilginančios ritės (a,b), ir trumpinančio kondensatokad nereikėtų izoliuoti antenos pagrindo maitinimas vedamas į antenos viršų. Tokia antena yra bloelektrinė vibratorinė antena – tai banginio ilgio laidininkas spinduliuojantis elektromagnetines bangas. Vibratorių vadiname simetriniu jei šalutinis šaltinis įjungtasjo viduryje. Dažniausiai sutinkami kadangi taškas m labai toli , spinduliai iki taško m yra nevjos priklauso nuo bangų diapazono, kuriose jie turi dirbti. Šio tipo antenos vartojamos decimetrinių, metrinių, dekametrinių ir hektometrinių bangų diapazonuose. Dažniusiai sutinkami pusbangiai, tačiau vartojami ir banginiai ašiniai bei kampiniai vibratoriai.