Mikrobangų signalų generatorius ir matavimo linija


Mikrobangu generatorius. Klistroninis generatorius.

Mikrobangų signalų generatorius ir matavimo linija. Išmokti dirbti mikrobangų klistroniniu generatoriumi ir bangolaidine bei bendraaše matavimo linijomis. Matavimo metodikos aprašymas ir rezultatai. Išvados. Kontrolinių klausimų atsakymai.

Išmokti dirbti mikrobangų klistroniniu generatorium. suderinti pagal aukščiau pateiktą aprašymą mikrobangų signalų generatorių dėstytojo nurodytam dažniui, bangomačiu išmatuoti virpesių dažnį.

siekiant didžiausio mikroampermetro rodyklės atsilenkimo, suderinti matavimo liniją šiam dažniui. Atlikti stovinčiosios bangos koeficiento matavimą.

pasirinkti kitą generatoriaus virpesių dažnį, kaip ir ankstesniu atveju, suderinti generatorių ir matavimo liniją. Nubraižyti elektrinio lauko stiprio amplitudės pasiskirstymoteoriškai išmatavus gavį formulę (1) atlikę teorinius skaičiavimus gavome, jog bangos ilgis bangolaidinėje linijoje yra ėteor. = 2,997 cm laboratorinio darbo metu susipažinome su mikrobangų signalų generatoriumi, apskaičiavome stovinčios bangos bangolaidinėje matavimo linijoje teorinį ir praktinį ilgius. Įvertinę gautus rezultatus, matome, jog ėteor. = 2,997 cm, o ėprak. = 3,2 cm. Skirtumas tarp teorinių ir praktinių dydžių yra labai mažas, todėl galime teigti, kad laboratorinio darbo metklistronas veikia tokiu principu. Iš kaitinamo katodo išlekia elektronai ir lekia link didelį teigiamą potencialą turinčio rezonatoriaus. Dalis rezonatoriaus yra padaryta iš dviejų tinklelių. Įsibėgėję elektronai pralekia pro abu tinklelius ir veikiami neigiamos reflektoriaus įtampos stumiami atgal, apsisuka ir antrą kartą pralekia pro tinklelius. Jeigu elektronai patenka į stabdantį lauką tarp rezonatoriaus tinklelių, jų greitis sumažėja ir dalį savo kinetinės energijos jie atiduoda rezonatoriuje esantiems mikrobangų virpesiams ir juos sustiprina. Kad elektronai pakliūtų į stabdantį elektromagnetinį lauką, reikia parinkti atitinkamą neigiamą reflektoriaus įtampą. Norint pakeisti rezonatoriaus, o tuo pačiu ir klistrono, generuojamą dažnį, reikia mechaniškai keisti rezonatoriaus tūrį specialiu mechanizmu, kuris yra sujungtas su prietaiso rankenėle dažnis . Po to dar tenka parinkinėti reflektoriaus įtampą. Mikrobangų virpesiai iš rezonatoriaus paimami ryšio kilpa ir ilgu strypu, kuris išsikišęs klistrono apačiogeneratoriaus priekyje yra nubraižyta lentelė orientaciniam dažnio pasirinkimui. Pirmiausia joje randame, ar norimas dažnis yra ar diapazone. Perjungikliu diapazonas 1-2 jungiamės į reikiamą diapazoną. Be to lentelėje yra nurodyta skalės padala, atitinkanti norimą dažnį. Rankenėle dažnis perderiname klistrono rezonatorių ir to diapazono skalėje nustatome rastą iš lentelės padalą.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2012 m.
  • 4 puslapiai (1157 žodžiai)
  • Medėja
  • Mikrobangų signalų generatorius ir matavimo linija
    10 - 3 balsai (-ų)
Mikrobangų signalų generatorius ir matavimo linija. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/mikrobangu-signalu-generatorius-ir-matavimo-linija.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 23 d. 03:34
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo