Mikrobangų špera 1


Dregno oro diagrama. Kritinis daznis. Bangu sklidimo ypatumai. Trumposios bangos tylos zonos. Mikrobangų savybės.

Kas tai yra troposferos lūžio rodiklis, lūžio indeksas ? Dėl ko vyksta radijo bangų refrakcija ? Refrakcijos įtaka radijo bangų sklidimo trajektorijai troposferoje. Trajektorijos kreivumo spindulio skaičiavimas . Kaip priklauso radijo bangų trajektorija jonosferoje nuo virpesių dažnio ir kritimo kampo? Atsispindinčios bangos kritinis dažnis. Metrinių ir mikrobangų sklidimo ypatumai. Kosminio ryšio radijo bangų sklidimo ypatumai. Dieninės ir naktinės trumposios bangos. Fedingo susiformavimo ir tylos srities modeliai trumpose bangose. Sferinis bangolaidis ilgųjų( jonosferinių) bangų sklidimui. Troposferinės bangos? Kokie faktoriai įtakoja į radijo bangų sklaidą ir slopinimą troposferoje. Koks parametras įvertina slopinimą ir kaip jis priklauso nuo bangos ilgio? Kokie faktoriai įtakoja į bangų sklidimą jonosferoje? Kokie parametrai apibūdina jonosferos savybes. Kokie žinomi jonizuotieji sluoksniai? Antžeminės ir jonosferinės vidutiniosios bangos. Fedingas ir kryžminė moduliacija jonosferoje. Antžeminės ir jonosferinės vidutiniosios bangos. Siuntimo antenų parametrai ir charakteristikos. Amplitudinė normuota kryptiškumo charakteristika ir kryptiškumo diagrama. Paveikslų 5. 3 ir 5. 4 analizė. Spinduliavimo galia ir spinduliavimo varža: formulės ir jų interpretacija. Antenos įėjimo varža ir naudingumo koeficientas. Priėmimo antenos parametrai,ekvivalentinė schema ir srovės formulė priėmimo antenoje. Herco dipolis. Elektrinio dipolio schema sferinėje koordinačių sistemoje. Elektrinio ir magnetinio vektorių lygtys tolimojoje zonoje. Lygčių analizė ir išvados. Elektrinio lauko kryptiškumo charakteristikos formulės 5. 72 analizė.

Kas tai yra troposferos lūžio rodiklis, lūžio indeksas ? Dėl ko vyksta radijo bangų refrakcija ? Refrakcijos įtaka radijo bangų sklidimo trajektorijai troposferoje. Trajektorijos kreivumo spindulio skaičiavimas.

Lūžio rodiklis nusako medžiagos pralaidumą elektromagnetiniams spinduliams. Dažniausiai žymimas raide n ir apibrėžiamas formule. Jo ryšys su troposferos parametrais (temp, slegis,dregme) aprasomas tokia lygtimi : cia p- atmosfreos slegis, t- absoliuti temp, q- savitoji atmosferos dregme-h2o garu mases santykis su dregno oro mase tame paciame turyje. Sis rodiklis lb priklauso nuo h2o garu kiekio troposferoje. Troposferos luzio rodiklis tik keliomis milijoninemis dalimis didesnis uz. Todel labia daznai vietoj jo naudojamas luzio indeksas n. Ji su luzio rodikliu sieja tokia lygtis. Refrakcija vadinamas bangu sklidimo krypties pokytis del aplinkos, kurioje jos sklinda,nevienalytiskumo bei jos parametru priklausomybes nuo koordinates. Luzio rodiklis priklausomai nuo aukscio mazai kinta, taciau del radio rysio liniju ilgio, sio pokycio poveikis radio bangu sklidimui yra reiksmingas: radio bangu trajektorija nukrypsta nuo tiesialinijines. Bangos trajektorijos kreivumo spindulys: o prieme, kad n=1, gauname,kad. Troposferoje sklindancios bangos trajektorijos kreivumo r priklausonuo luzio rod. Kitimo greicio keiciantis auksciui ir nepriklauso nuo absoliucios jo vertes.

Kokie faktoriai įtakoja į radijo bangų sklaidą ir slopinimą troposferoje. Koks parametras įvertina slopinimą ir kaip jis priklauso nuo bangos ilgio?.

Troposferos nevienalytiskumai sklaido elmagnetines bangas.

  • Microsoft Word 127 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (2877 žodžiai)
  • Dangė
  • Mikrobangų špera 1
    10 - 2 balsai (-ų)
Mikrobangų špera 1. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/mikrobangu-spera1.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 07 d. 01:06
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo