Mikrobiologija (2)


Pgrindiniai skirtumai tarp eukariotų ir prokariotų. Kas tai yra polimorfizmas? Kokia yra kapsulės funkcija? Kokia sporų ir žiuželių funkcija? Kas būdinga virusams? Kaip apibūdinsite mikroorganizmų kvėpavimą? Kokie yra bakterijų mitybos mechanizmai? Įvardinkite galimus bakterijų dauginimosi būdus. Kokie fiziniai veiksniai veikia mikroorganizmus? Bakterijų ekologinė reikšmė. Apibūdinkite psichrofilus, mezofilus ir temofilus? Apibūdinkite simbiozę, metabiozę, anabiozę ir antagonizmą.

Prokariotinė ląstelė turi nukleoidą, neatskirtą nuo citoplazmos membrana, o eukariotai turi branduolį, atskirtą dviguba membrana.Prokariotinės ląstelės dalijasi dvinario skilimo būdu, o eukariotinės mitozės būdu; prokariotinės ląstelės turi sienelę, o eukariotai ne. Prokariotų ląstelės sienelėje yra peptidoglikano, o eukariotų sienelė turi chitino arba celiuliozės.Prokariotinėje ląstelėje ribosomos yra 70S, o eukariotinėje – 80S (sedimentacijos koeficientas) Prokariotuose ATP sintezuojama CPM, o eukariotuose mitochondrijose, chloroplastuose. Prokariotuose žiuželį sudaro viena fibrilė, o eukariotuose mikrovamzdeliai.

kai trūksta maisto medžiagų, susikaupia medžiagų apykaitos produktų, pakinta temperatūra, pH ar pan.

Obligatiniai aerobai - vadinami prokariotai ir beveik visi eukariotai, kuriems O2 yra būtinas.

Mikroaerofilai - auga, kai O2 koncentracija aplinkoje yra 2–10(. Jiems reikia didesnės CO2 konc. – 10 proc.

Anaerobai – O2 nereikia arba jis net žalingas. Atmosferinis deguonis jų plastinėje ir energijos medžiagų apykaitoje nedalyvauja.

Obligatiniai arba griežtieji anaerobai - žūva, esant net ir mažai O2 koncentracijai aplinkoje.

Aerotoleranciniai anaerobai - gerai auga ir oro aplinkoje, t.y. O2 neturi įtakos jiems augti.

Fakultatyviniai anaerobai (arba fakultatyviniai aerobai) - prokariotų, kurie gali augti aerobinėmis ir anaerobinėmis sąlygomis.

Obligatinių anaerobų galima rasti ir deguoninėje aplinkoje. Fakultatyviniai anaerobai asocijuojasi su obligatiniais anaerobais, suvartoja O2 ir sudaro palankias sąlygas jiems augti (pvz. bakeroidai auga burnoje).

  • Biologija Namų darbas
  • Microsoft Word 231 KB
  • 2013 m.
  • 6 puslapiai (1092 žodžiai)
  • Jovita
  • Mikrobiologija (2)
    10 - 4 balsai (-ų)
Mikrobiologija (2). (2013 m. Gruodžio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/mikrobiologija-2.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 22:46
×