Mikrobiologija Hepatitas


Tikslas. Uždaviniai. Hepatito viruso morfologija ir savybės. Hepatito A virusas. Hepatito B virusas. Hepatito C virusas. Hepatito viruso sukelta liga. Hepatitas A. Plitimo būdas. Simptomai ir požymiai. Hepatitas B. Plitimo būdas. Simptomai ir požymiai. Hepatitas C. Plitimo būdas. Simptomai ir požymiai. Hepatito gydymas ir profilaktika. Hepatitas A. Gydymas. Prevencija. Hepatitas B. Gydymas. Prevencija. Hepatitas C. Gydymas. Prevencija. Išvados. Literatūros sąrašas.

Hepatito A virusas atsparus išorinės aplinkos veiksniams: išdžiūvimui iki 1 mėnesio, gėlame ir jūros vandenyje išlieka iki 12 mėnesių, 60º temperatūroje išlieka gyvybingas iki 10 valandų, užšaldytas -20ºC išlieka aktyvus ilgus metus, gali koncentruotis moliuskuose, iki 62 dienų išlieka gyvybingas ant vandeniui ir gėrimams naudojamų butelių plastiko. Tačiau HAV žūva pavirinus 5 minutes. Standartinių buitinių rankų higienos reikalavimų pakanka užsikrėtimui išvengti.

Hepatito B virusas turi genomą sudarytą iš dviejų žiedo formos DNR spiralių ir DNR polimerazę.

Ant apvalkalo paviršiaus randasi HbsAg (HBV viruso paviršinis antigenas), atsakingas už stiprų viruso imunogeniškumą. Vidinė viruso šerdis yra sudaryta iš HbcAg (nukleokapsidinės šerdies antigeno)

HbeAg yra svarbus šeimininko elementas, modifikuojantis imunologinį atsakymą. Jis susidaro RNR, koduojančio HbcAg regionus, transliacijos metu. Sekančiai jis yra sutrumpinamas ant karboksilinės grandinės galo ir pašalinamas iš ląstelės.

HCV virusas linkęs mutuoti, nes RNR-polimerazė padaro nemažai klaidų (iki 10 nukleotidų vienam genomui), kas suteikia virusui pavojingą gyvybingumą, tačiau kartu HCV nestabilus, žūsta kraujo mėginiuose ir bioptatuose, laikant kambario temperatūroje, pakartotinai šaldant ir šildant, dėl RNA-zių (ferment, ardančių RNR grandines). Taip pat greitai žūsta saulės šviesoje, veikiant šilumai, ozonui, detergentams ir dezinfektantams.

Ligos pradžia (prodrominis periodas) ūmi, panaši į gripą: karščiavimas, laužo kaulus ir sąnarius, vargina silpnumas, pilvo skausmai, pykinimas.

Dar vėliau patamsėja šlapimas ir pašviesėja išmatų spalva.

Priešgeltinis periodas trunka 1 – 5 dienas, jo pabaigoje pagelsta akių odenos, vėliau – oda.

  • Biologija Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 1484 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1435 žodžiai)
  • Diana
  • Mikrobiologija Hepatitas
    10 - 10 balsai (-ų)
Mikrobiologija Hepatitas. (2016 m. Sausio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/mikrobiologija-hepatitas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 20:11
×