Mikrobiologija konspektas kontroliniui


Biologijos konspektas. Kontroliniui – mikroorganizmų energijos gavimo būdai (fotosintezė, kvėpavimas, rūgimas). Virusai sutinkami kelių formų. Virusai. Chromosomų grupė priklausanti nuo temperatūros poveikio. Citoplazma – citoplazminės membranos apsuptas ląstelės turinys. Bakteriocinai – apsaugo maisto pramonės produktus nuo bakterijų. Pilės. Žiuželiai. S sluoksnis. Kapsulė. Mikroorganizmų dangalai – ląstelės vokai. Prokariotų klasifikacijos principai. Prokariotų medžiagų apykaitos būdai.


mikrobiologijos tampa vis labiau susiję ir todėl Pastero pasakyta sentencija tampa vis labiau ir labiau teisinga, kad tai yra ne 2 skirtingos mokslo rūšys, o tai yra tiktai mokslas ir jo taikymas.

Beveik iki 19a. Visi surandami mikroorganizmai buvo interpretuojami kaip maži gyvūnai ir todėl jie buvo priskiriami gyvūnų karalystei. Nes praktiškai iki 19a. Vidurio visas gyvas pasaulis buvo dalinamas į augalų ir gyvųnų. 19a. Antroje pusėje, Ernstas Hegelis padaro išvadas, kad mikroorganizmai skiriasi nuo gyvūnų ir augalų karalysčių atstovų ir netinka nei vienam jų poskyriui. Visus mikroorganizmus, kuriems nebūdinga diferenciacija į audinius ir organus, jis pasiūlo išskirti į atskirą „protista“ karalystę. Tokiu būdu į šią karalystę Hegelis išskiria organizmus, kurie daugeliu požiūriu užima tarpinę padėtį tarp augalų ir gyvūnų karalysčių. Duomenys apie tai, kad išskirtos karalystės struktūra nevienoda, pradėjo kauptis 19a. Pabaigoje. Tada buvo išskirti aukštesnieji ir žemesnieji protista.

  • Biologija Konspektai
  • 2013 m.
  • 21 puslapis (12128 žodžiai)
  • Biologijos konspektai
  • Microsoft Word 65 KB
  • Mikrobiologija konspektas kontroliniui
    10 - 2 balsai (-ų)
Mikrobiologija konspektas kontroliniui. (2013 m. Birželio 26 d.). http://www.mokslobaze.lt/mikrobiologija-konspektas-kontroliniui.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 09:10