Mikrobiologija konspektas


Mikrobiologijos egzaminas. Mikrobiologijos konspektai. Mikrobiologija konspektai. Mikrobiologijos egzamino klausimai. Mikrobiologijos konspektas. Mikrobiologijos teorija. Mikrobiologijos referatų temos. Genetikos egzamino klausimai. Peptidinis rysys konjugacija. Mikrobiologija egzaminas.

Bakterijų genetika. Genetika. Svarbesni genetikos įvykiai. Molekulinė genetika. Terminai. Bakterijų genetika. Plazmidė. Dnr ląstelėse. Virusai. Struktūra. Polimeras. Nukleorūgštys. Komponentai. Struktūra. Nukleotidų bazės. Komplementariosios bazės. Tretinė dnr struktūra. Dnr superspiralizacija. Antrinė struktūra. Kryptis. Rnr. Rnr tipai. Bakterijų genomo ypatumai. Bakterijų dnr replikacija. Replikacija. Dnr replikacija. Dnr dvigubėjimo eiga. Dnr replikacija. Okazaki. Rnr grandinė. Dnr sintezės eiga. Rnr atkarpos. Klaidų taisymas. Greitis. Hibridizacija. Genetiniai zondai. Transkripcija. Proteomika. Peptidinio ryšio susidarymas. Baltymų biosintezė. Mikroorganizmų kintamumas. Konjugacija. Plazmidės. Genetiškai modifikuotų augalų kūrimas.

Molekulinė genetika remiasi klasikinės genetikos pagrindais, bet domisi genų struktūra ir funkcionavimu molekuliniame lygmenyje.

Mikroorganizmų genetika nagrinėja genetinės informacijos realizaciją, paveldimumą ir kintamumą mikroorganizmų pasaulyje.

Bakterijų genomas – visuma genų, lokalizuotų bakterijos chromosomoje nechromosominiuose elementuose:

Virusai laikyti seniausia gyvybės forma, tačiau dabar manoma, kad – tai genų „pabėgėlių“ kompanija.

Nukleotidai sujungti fosfodiesterinėmis jungtimis – tai pirminė DNR struktūra, rašoma ATTCCGGAGGGATTT

Nukleotidai sudaryti iš aromatinės azotinės bazės (purino arba pirimidino darinių), sacharido (ribozės arba deoksiribozės) ir fosfatinių grupių.

DNR ir RNR – vadinamos informacinėmis molekulėmis, saugojančiomis ir pernešančiomis genetinę informaciją;

Genetinės informacijos savitumą lemia purino ir pirimidino bazių seka, o sacharidai (pentozes) ir osfatinės grupės atlieka struktūrinę funkciją;

Skirtingų organizmų DNR nukleotidinė sudėtis gali būti apibūdinama vad. specifiškumo veiksniu, kuris, remiantis Čargafo taisyklėmis, išreiškiamas santykiu:

DNR yra sudaryta iš dviejų priešingų krypčių dešiniojo sukimo spiralinių polinukleotidų grandinių, susuktų apie tariamąją ašį. Tokia struktūra vadinama dviguba spirale.

DNR yra linijinis polimeras sudarytas iš dviejų lygiagrečių, bet priešingos krypties polinukleotidų grandinių, susivijusių viena apie kitą ir sudarančių dviviję spiralę.

Informacinė - perduoda informaciją apie aminorūgščių seką iš branduolyje esančios DNR į ribosomas – jų tiek, kiek yra baltymų

Prokariotų replikacijos greitis – 500 nb/s ( eukariotų – 50 nb/s). Intensyviai dauginantis greitis gali 3-4 k. padidėti.

Pasibaigus procesui susidaro dvi tapačios dvigrandės DNR molekulės, kur viena grandinė yra sena, kita nauja

DNR denatūravimas, arba lydymasis – kai suyra vandenilinės jungtys tarp bazių porų ir grandinės atsiskiria, išsipina

vandenilinės jungtys gali susidaryti ir tarp skirtingų DNR molekulių bazių porų, kurių nukleotidų sekos komplementarios

Kai terpėje yra ilgų DNR molekulių ir trumpų fragmentų, renatūruojant šie fragmentai prisijungs atitinkamose DNR grandinės vietose

DNR molekulė išsiskiria, katalizuojant RNR polimerazei sintetinama iRNR molekulė, kuri perima informaciją apie baltymųaminorūgščių seką.

Pagrindinė molekulinės biologijos dogma teigia, kad aminorūgščių seką polipeptidinėje grandinėje lemia informacinės RNR (iRNR) struktūra, o šios molekulės struktūrą koduoja universali genetinė medžiaga – tai deoksiribonukleorūgštis (DNR).

Pačios aminorūgštys negali atpažinti iRNR kodonų, todėl būtinos tRNR, atpažįstančios iRNR kodonus ir nešančios į ribosomą reikalingą aminorūgštį – adaptorinė tRNR funkcija.

Transliacija prasideda, kai ribosoma prisijungia iRNR ir jos funkciniame centre atsiduria pirmas tripletas, prie kurio jungiasi pirmoji tRNR, atnešusi aminorūgštį.

iRNR funkciniame centre telpa du tripletai ir prie pirmosios tRNR prisijungia antroji tRNR su savo aminorūgštimi

Naudojant vieną iRNR sintetinamos kelios baltymų molekulės, nes prie jos prisijungia kelios ribosomos ir slenka per iRNR nuskaitydamos informaciją

Tai aminorūgščių, sujungtų kovalentiniais (peptidiniais) ryšiais, grandinė. Baltymai yra labai įvairūs, nes sudaryti iš 20 skirtingų aminorūgščių, sujungtų kiekvienam baltymui būdinga tvarka. Pvz.: nustatyta, kad baltymą ribonukleazę sudaro 124 aminorūgštys, išsidėsčiusios tam tikra seka.

Ji susidaro, kai ši polipeptidinė spiralė toliau susisuka ar susilanksto į sudėtingą erdvinę konfigūraciją, vadinamą globule, būdingą tik tam baltymui. Ją palaiko vandeniliniai, joniniai, hidrofobiniai radikalų ryšiai, kovalentiniai (S-S) ryšiai tarp aminorūgšties cisteino radikalų, turinčių sieros

Ji susidaro polipeptidų makromolekulėms (globulėms) susijungus į kompleksą. Ją palaiko vandeniliniai ir joniniai ryšiai tarp šių makromolekulių.

Kiekvienam baltymui būdinga pirminė ir antrinė struktūra, tačiau tretinę ir ketvirtinę struktūrą turi ne visi.

  • Biologija Konspektas
  • Microsoft Word 2662 KB
  • 2016 m.
  • 18 puslapių (5716 žodžiai)
  • Saule
  • Mikrobiologija konspektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Mikrobiologija konspektas. (2012 m. Birželio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/mikrobiologija-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 03:38
×