Mikrobiologija referatas


Įvadas. Mikroorganizmų paplitimas dirvožemyje. Dirvožemio mirkoflora. Mikrobų įtaka dirvožemio formavimuisi. Azoto fiksatoriai gyvenantys dirvoje. Gumbelinių bakterijų susidarymas ankštinių augalų šaknyse. Mikroorganizmų paplitimas vandens ekosistemoje. Vandens mirkoflora. Nutekamojo vandens valymas. Išvada. Naudota literatūra.

Mikroorganizmai sukelia ne tik infekcines ligas žmonėms ir gyvūnams, bet ir yra labai naudingi mūsų dabartiniame pasaulyje. Dėl įvariausių fermentinių sistemų, kurias turi mikroorganizmai, išskiria medžiagas, kurios tarnauja maisto pramonėje bei farmacijoje. Taip pat jie yra labai svarbūs gamtos medžiagų apykaitai, nes aktyviai dalyvauja skaidant gyvūnų ir augalų liekanas.

Mikroorganizmai yra neatsiejama mūsų pasaulio dalis. Jie pridaro nemažai žalos sukeldami įvairiausias sunkiai pagydomas arba visai nepagydomas ligas, tačiau jų svarba taip pat mums padeda išgyventi. Jų dėka išrasta begalės vaistu, o maisto produktai tokie kaip sūris ar vynas praplatino maisto pramonės galimybes. Jei mikroorganizmai neskaidytų organinių medžiagų ir nereguliuotu anglies dioksido, nustotu vystytis mūsų žalieji augallai be kurių išnyktu mūsų planetos gyvybė.

  • Microsoft Word 723 KB
  • 2013 m.
  • 11 puslapių (1922 žodžiai)
  • Mikrobiologija referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Mikrobiologija referatas. (2013 m. Birželio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/mikrobiologija-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 17:02
×