Mikrobiologija. Sterilizacija ir dezinfekcija


Dezinfekcija ir sterilizacija. Mikrobiologo darbas. Alaus gamybos mikrobiologija. Sterilizacija mikrobiologija. Autoklavas mitybos terpiu sterilizavimui. Sterilinimo ir dezinfekcijos būdų naudojamų. Mikrobiologija dezinfekcija. Dirvozemio sterilizacija. Stderilizacija ir dezinfekcija. Autoklavai kosmetologams.

Sterilinimo ir dezinfekcijos būdų naudojamų mikrobiologijoje pavadinimas. Dezinfekcija. Sterilizacija filtravimu. Sterilizavimas vandeniu ir vandens garais. Pasterizavimas vandens vonioje. Sterilizavimas virinimu vandenyje. Sterilizavimas tekančiuose vandens garuose. Sterilizavimas autoklave. Sterilizavimas sausu karščiu. Sterilizavimas liepsna.

Patogeninių mikroorganizmų sunaikinimas aplinmechaniškai sulaiko ant filtro mikroorganizmus. Šiuo būdu sterilizuojant, visiškai nepakinta sterilizuojamo skysčio cheminė sudėtis. Taip sterilizuojama kai kurios mitybos terpės arba skysčiai. Filtravimas zeico filtru,tikslas yra užmušti mikrobus ir jų sporas tokiose medžiagtaikomas tokiems skysčiams, kurių sudėtis virinant pakinta, pvz. Pienui, serumams, kai kurioms mitybinėms terpėms. Vonia gali būti įvairaus dydžio taikoma kamščiams, švirkštams- chirurginiams įrankiams. Stikliniai daiktai paprastai sudedami į metalinį sterilizatorlabai dažnai vartojamas laboratorinėje praktikoje, gaminant įvairias mitybinias terpes, į kurių sudėtį įeina angliavandeniai, želatina ar kiti organiniai junpatogu tuo, kad čia iš karto užmušamos bakterijos ir jų sporos.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2011 m.
  • 1 puslapis (276 žodžiai)
  • Tadas
  • Mikrobiologija. Sterilizacija ir dezinfekcija
    10 - 1 balsai (-ų)
Mikrobiologija. Sterilizacija ir dezinfekcija. (2011 m. Kovo 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/mikrobiologija-sterilizacija-ir-dezinfekcija.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 07 d. 10:13
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo