Mikrobiologija


Mikrobiologijos rūšys. Mokslo baze imunologijos sakos. Mikrobiologijos istorines taidos etapai. Mikrobiologijos objektas ir istorine raida. Nespecifiniai organizmo apsaugos faktoriai. Mikrobiologijos pradzia lietuvoje. Frakastoras. Mikrobiologija -bakteriofagas. Frakarstoras.

Mikrobiologijos objektas. Kaip skirstomi mikroorganizmai. Svarbiausios mikrobiologijos mokslo šakos. Mikrobiologijos istorinės raidos etapai, jų charakteristika. Pradinis morfologinių tyrimų etapas. Fiziologinių tyrimų etapas (xix a. Ii pusė – xx a. Pradžia). Imunologijos ir imunologinių tyrimų etapas (xix a. Pradžia iki šių dienų). Mikrobiologijos raida lietuvoje. Apibūdinkite klasifikacijos, sistematikos, nomenklatūros sąvokas. Kuo skiriasi eukariotai ir prokariotai? Kokios yra pagrindinės patogenų grupės? Kokios mikroorganizmų savybės nustatomos tiriant mikroskopu? Koks yra bakteriologinio tyrimo tikslas? Kas nustatoma imunologinėmis reakcijomis? Apibūdinkite simbiozę, metabiozę, antagonizmą? Ką vadiname infekcine liga? Mikroorganizmų toksinai. Infekcinės ligos periodai. Infekcijos rūšys. Infekcijos šaltinis. Užsikrėtimo keliai. Infekcinių ligų plitimas. Imunitetas. Imuniteto rūšys. Nespecifiniai organizmo apsaugos faktoriai. Fiziologiniai barjerai. Fagocitozė. Specifiniai organizmo apsaugos faktoriai. Alergija.

Tai, kad pasaulyje yra infekcinių ligų, kad jos yra užkrečiamos, buvo žinoma dar prieš mūsų erą. Jau senovės Graikijoje, Romoje žinojo, kad reikia plauti rankas, laikytis higienos įgūdžių. Medicinos tėvas Hipokratas teigė, kad ligas sukelia ore pūvančios medžiagos “miazmos”. XVI amžiuje italų gydytojas Frakastoras paskelbė – ligonių išskyrose yra kontagijų – gyvo užkrato, tačiau įrodyti to negalėjo.

Tik XVII amžiuje buvo atrastas paslaptingas mikroorganizmų pasaulis. Olandų pirklys A. Levenhukas vandens laše ir kituose skysčiuose, dantų apnaše pamatė gyvus organizmus, kuriuos pavadino “žvėriukais”. A. Levenhukas ne tik stebėjo mikroorganizmus ir juos kruopsčiai nupiešė, bet ir 1695 m. išleido knygą “Antonio Levenhuko atskleistos gamtos paslaptys”.

  • Medicina Konspektas
  • Microsoft Word 114 KB
  • 2013 m.
  • 10 puslapių (3281 žodžiai)
  • Rasa
  • Mikrobiologija
    10 - 2 balsai (-ų)
Mikrobiologija. (2013 m. Kovo 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/mikrobiologija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 14:06
×