Mikrobiologijos konspektas (3)


Biologijos konspektas. Kas yra mikroorganizmai ir kokiomis išskirtinėmis savybėmis jie pasižymi ? Mikroorganizmai. Mikroorganizmai yra vienaląsčiai. Virusai ir prionai. Išskirtinės mikroorganizmų savybės. Mikroorganizmai dalyvauja. Kas yra mikrobiologija ir kokie istoriniai įvykiai nulėmė jos atsiradimą ? Mikrobiologija. Mikrobiologiją sudaro. Kokios pagrindinės mikrobiologijos mokslo šakos ? Kas yra yra klasifikacija ? Sistematika ? Nomenklatūra ? Mikroorganizmų sistematika. Kokie pagrindiniai sistematikos skyriai ? Natūrali filogenetinė. Kokios pagrindinės taksonomijos grupės yra naudojamos mikroorganizmams sisteminti ? Kuo remiantis yra sudaromi mikroorganizmų pavadinimai ? Kaip sudarytas mikroorganizmų rūšies pavadinimas ? Apibūdinkite rūšies sąvoką. Kokie yra bakterijų klasifikavimo kriterijai ? Kaip skirstomi prokariotai pagal ląstelės sandarą ? Prokariotų suskirstymas pagal sienelės sandarą. Kuo remiantis klasifikuojami mikroskopiniai grybai ? Mikroskopinių grybų mikromicetų sistematika. Klasifikuojami remiantis. Kuo remiantis mikroskopiniai grybai suskirstyti į skyrius ? Kokius žinote mikroskopinių grybų skyrius ? Kuo remiantis yra klasifikuojamos mielės mieliagrybiai ? Klasifikuojamos remiantis. Mielės priskiriamos. Kaip yra klasifikuojami virusai ir fagai ? Trumpai aprašykite. Klasifikuojami pagal. Pagal nukleorūgšties tipą virusai skirstomi į 2 klases. Prionai Kaip klasifikuojami pirmuonys protozojai ? Trumpai apibūdinkite protozojų tipus. Pirmuonys. Skiriami penki tipai (= skyriai ). Kas yra viroidai ? Prionai ? Viroidai. Kokia prokariotinės ląstelės sandaros struktūra ? Kokios yra rutulinės bakterijų formos ? Rutulinės bakterijos. Rutulinės bakterijos kokai. Kas yra prokariotų kapsulė ir kaip jos skirstomos ? Kapsulė , gleivių sluoksnis bei antvilkčiai. Kas yra virusai ? Virusai. Kaip gyvi organizmai. Kaip negyvi daiktai. Kokios virusų formos egzituoja ?


Dėl mažo dydžio ir didelio paviršiaus su tūriu santykio mikroorganizmų ryšys su aplinka esti intensyvus;

greita medžiagų apykaita (metabolizmas): greitai auga ir per trumpą laiką sukaupia daug biomasės ar didelį metabolitų kiekį;

metabolizmo įvairovė ir labilumas; dėl mažos ląstelės apimties nėra atsarginių fermentų, bet sintetina reikiamus, todėl lengvai prisitaiko prie aplinkos sąlygų;

išplitimas visame žemyne ir kartu lengvas stebėjimo objektas.

Mikrobiologija (lot. mikro – mažas, bio –gyvas, logos – mokslas) – tai mokslas apie mažus, dažniausiai akimi neįžiūrimus organizmus, vadinamus mikroorganizmais, bei tiriantis jų savybes, reikšmę gamtos medžiagų apykaitai, galimybes panaudoti juos žmonijos labui ir būdus kovoti su kenksmingais mikrobais.

Sistematika – biologijos šaka, tirianti organizmų įvairovę ir jų giminystės ryšius, organizmų sistemos sudarymo, atsižvelgiant į jų evoliucinį giminingumą, metodus ir principus.

Identifikacija – organizmų priskyrimas tam tikram žinomui ir pavadinimą turinčiam taksonui (sisteminiam vienetui) pagal konkrečius požymius.

Dirbtinė mikroorganizmų sistema sudaroma taip, kad būtų galima greitai identifikuoti praktikai naudingus ir kenksmingus mikroorganizmus.

Rūšies pavadinimas susideda iš genties vardo, rašomo mažąja raide, ir rūšies epiteto. Pastarasis rašomas mažąja raide ir gali būti kilmininko linksnio būdvardis arba daiktavardis: jei rūšies epitetas susideda irš dviejų žodžių, jie sujungiami tiesiogiai (arba brūkšnęliu, jei abu žodžiai yra nepriklausomi).

Rūšis – tai mikroorganizmų visuma, turinčių bendrą kilmę, artimą genotipą (DNR homologijos laipsnis didesnis nei 60 %, artima [G+C] porų joje suma).

IV skyrius – mendozikutiniai (Mendosicutes), turintys neišvystytą ląstelės sienelę, kurioje vietoje peptidoglikano yra neturintintis mureino rūgšties pseudomureinas

  • Biologija Konspektai
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • Brigita
  • 11 puslapių (1416 žodžių)
  • Biologijos konspektai
  • Microsoft Word 838 KB
  • Mikrobiologijos konspektas (3)
    10 - 5 balsai (-ų)
Mikrobiologijos konspektas (3). (2015 m. Gruodžio 14 d.). http://www.mokslobaze.lt/mikrobiologijos-konspektas-3.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 03:34