Mikroekonomika konspektai


Mikroekonomikos konspektai. Mikroekonomika gamybos veiksnių rinkos ir pajamos. Mikroekonomikos konspektas. Mikroekonomikos konspektas. Vartotojo elgsena mikroekonomika uždaviniai. Mikroekonomikos uždaviniai vartotojo elgsena. Mikroekonomika kas tai. Mikroekonomikos uzdaviniai vartotojo elgsena. Mikroekonomika konspktai. Esminis gamybos bruozas.

Ekonomikos teorijos objektas. Ekonomikos teorijos mokslo apibrėžimas. Ekonominės sistemos, jų esminiai skirtumai. Rinkos paklausa. Rinkos pasiūla. Rinkos pusiausvyra. Paklausos elastingumas kainų atžvilgiu. Pasiūlos elastingumas kainų atžvilgiu. Paklausos elastingumas pajamų atžvilgiu. Paklausos elastingumą lemiantys veiksniai. Elastingumo ir kainų kontrolės ryšys. Biudžetinė tiesė (vartotojų elgsenos teorija). Indiferentiškumo tiesė (vartotojų elgsenos teorija). Gamyba ir jos funkcija, gamybos ištekliai ir laikotarpiai. Gamyba trumpuoju laikotarpiu. Gamybos produktų rūsys (bendrasis, vidutinis, ribinis). Gamyba trumpuoju laikotarpiu. Gamybos kaštai (bendrieji, vidutiniai, ribiniai). Tobulos konkurencijos rinkos ir monopolonės rinkos skirtumai. Įmonių rūsys, jų charakteristikos, skirtumai.

Yra daug įvairiausių šios teorijos apibrėžimų. Pvz. : ekonomikos teorija – mokslas apie žmonių ūkinę veiklą, kurios metu, naudojant išteklius patenkinami poreikiai, arba tai yra mokslas apie turtą. Be abejo, kiekvienas iš mūsų taip pat galėtų pridėti po keletą savo paties apibrėžimų.

Poreikiai – tai žmonių biologinės ir socialinės prigimties sąlygotos reikmės, patenkinamos vartojant darbo sukurtus daiktus ir paslaugas. Jų ypatybė ta, kad užtikrinant pastovų vienos poreikių dalies (gyvybinių poreikių) patenkinimą, atsiranda naujų, sudėtingesnių (sveikatos apsaugos, išsimokslinimo, kultūros, poilsio, sveikos gyvenimo aplinkos, bendravimo ir pan. ) poreikių taigi bendra poreikių apimtis didėja. Nei šiuolaikinė nei įžvelgiamos ateities gamyba negali patenkinti kiekvieno žmogaus atskirai ar šeimos bei visuomenės visų poreikių. Todėl nuo pat civilizuotos visuomenės ar apskritai žmogaus atsiradimo egzistuoja noras gerinti gyvenimą, tenkinti vis daugiau poreikių, o norint tai įgyvendinti, reikia nuolat didinti prekių ir paslaugų gamybą.

Ištekliai – yra visa tai, kas gali būti panaudota žmonių poreikiams tenkinti. Dauguma išteklių yra riboti. Jie vadinami ekonominiais ištekliais arba gamybos veiksniais. Yra išteklių tipai: žemė, darbas ir kapitaladarbas – tai darbo jėga, žmonių sugebėjimai atlikti įvairias gamybines ir ūkines funkcijas. Tai ribotas išteklius susijęs su darbingo amžiaus gyventojų skaičiumi, bei jų išsimokslinimu.

Kapitalas – visa tai kas sukurta žmonių darbu ir naudojama prekių ir paslaugų kūrimo tikslams. Tai visos žmonių darbu sukurtos darbo priemonės, naudojamos ūkinėje veikloje.

Gamyba – tai ekonominių išteklių (gamybos veiksnių) naudojimas gaminant produktus ir teikiant paslaugas žmonių poreikiams tenkinti. Esminis gamybos bruožas yra jos technologija.

Technologija – būdai, kuriais sukuriami konkretūs produktai - prekės ir paslaugos. Technologija lemia gamybos proceso organizavimo būdus. Gamybos organizavimas sąlygoja ūkinius (ekonominius) žmonių santykius, kuriuos konkrečiai išreiškia ekonomikos institutų ir nusistovėjusių veiklos formų visuma. Ši visuma kartu su ekonominiais santykiais sudaro visuomenės ekonominę (ūkio) sistemą. Žinomi istoriniai ekonominių ūkių sistemų tipai - natūrinis ūkis, centralizuotai valdomas ūkis ir rinkos ūkis. Joks iš jų niekad nepasireikšdavo grynu pavidalu, kiekvieno tipo atskiri elementai aptinkami ir prieš kelis tūkstančius metų, ir dabar.

  • Microsoft Word 140 KB
  • 2012 m.
  • 22 puslapiai (6161 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vita
  • Mikroekonomika konspektai
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Mikroekonomika konspektai. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/mikroekonomika-konspektai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 12:00
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo