Mikroekonomika konspektas


Mikroekonomika konspektai. Pasiulos pokytis. Ne. Pasiulos ir paklausos pokytis. Mikroekonomika.paklausa ir pasiula. "pasiūlos pokytis". Mikroekonomika ese. Mikroekonomikos konspektas. Paklausa, pasiūla, rinkos pusiausvyra lab darbas. Individualioji paklausa.

Paklausa. Pasiūla. Paklausos funkcija. Pasiūlos funkcija. Paklausos dėsnis. Pasiūlos dėsnis. Paklausos kiekis. Pasiūlos kiekis. Paklausos kreivė. Pasiūlos kreivė. Paklausos kiekio pokytis. Pasiūlos kiekio pokytis. Paklausos pokytis. Pasiūlos pokytis. Normalios kokybės prekė. Rinkos pasiūla. Blogesnės kokybės prekė. Individualioji pasiūla. Prekės pakaitai (substitutai). Rinkos pusiausvyra. Papildančios prekės. Pusiausvyros kaina. Individualioji paklausa. Minimalioji kaina. Rinkos paklausa. Maksimalioji kaina.

2.2 paveikslas rodo, kad padidėjusią paklausą, esant kainai , rodys , o esant kainai . Paklausa yra didesnė negu paklausa d .

Pasiūlą taip pat veikia gamtinės klimatinės sąlygos. Tai ypač svarbu žemės ūkiui. Pavyzdžiui, ilgalaikė sausra sumažintų rugių pasiūlą.

Įtakos pasiūlai turi ir kredito gavimo galimybės ir sąlygos. Jeigu paprastai įmonė dalį lėšų, skirtų, pavyzdžiui, žaliavoms pirkti, gauna kaip paskolą, tai kredito gavimo galimybių sumažėjimas sumažins perkamų žaliavų kiekį, o kartu ir gaminamos produkcijos apimtį, esant bet kokiai galimai kainai. Pasiūlos kreivė pasislinks į kairę. Kredito gavimo sąlygos – tai, visų pirma, palūkanų normos dydis. Jei gamintojas skolinasi pinigų, kylanti palūkanų norma jam reiškia didesnius gamybos kaštus ir kaip pasekmė – siūlomos produkcijos apimties sumažėjimas. Atvirkščiai, palūkanų normos kritimas mažina gamybos kaštus ir didina produkcijos pasiūlą.

Pasiūla gali pasikeisti dėl mokesčių ir dotacijų kitimo. Gamintojai įvertina mokesčius kaip gamybos kaštus. Todėl mokesčių didėjimas didina gamybos kaštus ir atitinkamai mažina pasiūlą. Dotacijos veikia atvirkščiai, t.y. mažina gamybos kaštus ir didina pasiūlą.

Pasiūlą veikia ir gamintojų skaičius. Paprastai kuo daugiau tam tikros produkcijos tiekėjų, tuo didesnė jos pasiūla. Tai reiškia, kad naujų gamintojų įėjimas į šaką didina rinkos pasiūlą, ir tada pasiūlos kreivė pasislenka į dešinę. Priešingai, jeigu dalis įmonių pasitraukia iš šakos, pasiūla mažėja.

Išvardyti veiksniai lemia pasiūlos kreivės padėtį beveik bet kurioje rinkoje. Tačiau tam tikroje rinkoje arba tam tikroje situacijoje gali būti reikšmingi ir kiti veiksniai. Pavyzdžiui, kai kuriose šakose (žemės ūkis, žuvininkystė, statyba) gaminamas ir siūlomas produkcijos kiekis labai priklauso nuo oro sąlygų, kai kuriose šakose – nuo transportavimo išlaidų ir t.t.

Paaiškinkite skirtumą tarp paklausos pokyčių ir paklausos kiekio pokyčių; tarp pasiūlos pokyčių ir pasiūlos kiekio pokyčių.

Nurodykite paklausos veiksnius. Nurodykite pasiūlos veiksnius.

Paaiškinkite, kaip pasikeis pusiausvyros kaina ir kiekis pasikeitus paklausai (pasiūlai).

Pateikite normalių, nepatrauklių (blogesnės kokybės) prekių pavyzdžių, prekių pakaitų (substitutų) ir papildančių prekių pavyzdžių.

Jei gamintojai pasiūlytų didesnį prekės kiekį ta pačia kaina, ar padidėtų pasiūla? Jei gamintojai pasiūlytų tą patį kiekį mažesne kaina, ar padidėtų pasiūla?

Ar paklausos kreivė gali kirsti kainos ir kiekio koordinačių ašis? Ką reiškia kainos ašies kirtimas? Ką reiškia kiekio ašies kirtimas?

Ar pasiūlos kreivė gali kirsti kiekio ir kainos koordinačių ašis? Jei taip, ką reiškia kainos ašies kirtimas? Ką reiškia kiekio ašies kirtimas?

Kaip kinta paklausa keičiantis skoniui, pajamoms?

Kas lemia rinkos kainas, jei vyriausybė nesikiša?

Nurodykite sistemos, kurioje kainas lemia „nematoma ranka“ tipą.

Kaip vadinamas grafikas, vaizduojantis kiekius, kuriuos pirkėjai gali ir nori nupirkti, kai kainos įvairios, ir kiti veiksniai nekinta?

Kuo skiriasi judėjimas iš vieno taško į kitą toje pačioje paklausos (pasiūlos) kreivėje nuo paklausos (pasiūlos) kreivių perkėlimo?

Apskaičiuokite pusiausvyros kainą ir kiekį rinkoje, kurioje pasiūlos ir paklausos kreivės lygios atitinkamai PS = 4QS ir PD = 12 – 2QD.

netikėtai padidėjo paklausa; prisitaikyti prie rinkos pokyčių nėra laiko, todėl gamintojai nesiima jokių papildomų priemonių gamybai plėsti;

  • Microsoft Word 458 KB
  • 2016 m.
  • 19 puslapių (5703 žodžiai)
  • Universitetas
  • Flux
  • Mikroekonomika konspektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Mikroekonomika konspektas. (2011 m. Kovo 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/mikroekonomika-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 23:58
×