Mikroekonomika namų darbas 6 variantas (2)


Vilniaus gedimino technikos universitetas. Įmonių ekonomikos ir vadybos katedra. Namų darbas 6 variantas. Teorinės užduotys 1 užduotis testiniai klausimai. Bendrasis naudingumas gali būti apskaičiuojamas. Sumuojant kiekvieno suvartoto vieneto ribinius naudingumus. Bendrąjį naudingumą surandame sumuojant visų suvartotų vienetų ribines naudas. Paprastosios monopolijos tikslai pelno maksimizavimo Visų rinkų pagrindinis tikslas yra pelno maksimizavimas. Monopolineje rinkoje firma − monopolistas gali pats pasirinkti tokį kainos bei gaminio kiekio derinį , kad gautų kuo didesnį pelną. Visos Pareto optimumo sąlygos yra tenkinamos tik. Užduotis teiginiai. Praktinės užduotys 3 užduotis uždaviniai. Veiksnių pokyčių įtaka paklausai ir pasiūlai. Taip , nes vidutinis darbo produktas yra maksimalus , kai bendras darbo produktas taip pat yra maksimalus. Ne , nes jei ribinis produktas mažėja , tai vidutinis produktas gali didėti arba mažėti. APL MPL , kai APL max , kai 30 , kai yra naudojama 30 darbo vienetų. Kai , tai tc fc. Firma nenuostolingumo tašką pasiekia , kai gamina 30 ir 60 vnt. Nenuostolingumo taškas – kai bendrosios išlaidos yra lygios bendrosioms pajamoms. TR = Q TR1 = 100 100 10000 Lt TR2 = 140 80 11200 Lt 13 33 Lt 33 Lt. Optikos cento paslaugų paklausa ir išlaidos. Bendrosios pajamos , Lt Ribinės pajamos , Lt. 12000 13. Gauna pelną π3 – max , π3 700 Lt. Optikos centro ekonominis pelnas yra 700 Lt. Firmos darbuotojų skaičius ir gamybos apimtys.


Nes esant tobulos konkurencijos rinkai, ekonominiai ištekliai paskirstomi efektyviausiai ir vartotojai pasiekia maksimalią naudą. O Pareto optimumas pasiekiamas, kai nėra kitokio alternatyvaus išteklių naudojimo būdo, kuris pagerintų bent vieno visuomenės nario padėtį, nepabloginus nė vieno kito.

Taršos leidimai leidžia imtis tam tikrų priemonių, leidžiančių didinti gamybos apimtį, o tai padidina įmonės efektyvumą, taip pat, laisviau vykdyti savo įmonės veiklą.

Teisingas. Kiekvienas žmogus pasirenka, kuris derinys jam yra efektyviausias.

Teisingas. Jeigu viena įmonė sumažins kainą, o kitose įmonėse kaina išliks ta pati, tačiau tas pelnas bus tik trumpalaikis.

Taip, nes vidutinis darbo produktas yra maksimalus, kai bendras darbo produktas taip pat yra maksimalus.

Ne, nes jei ribinis produktas mažėja, tai vidutinis produktas gali didėti arba mažėti.

Duota: APL=40, L=10 ir L=50, Rasti: TPL, kai APL=40

APL=MPL, kai APL-max, kai L=30, kai yra naudojama 30 darbo vienetų.

Tobulos konkurencijos, nes tik šiame rinkos tipe yra konkuruojančios įmonės, dar galime pastebėti, jog TR tiesė yra pasvirusi 45° kampu, taip pat tik tobuloje konkurencijoje ir tik trumpuoju laikotarpiu yra gaunamas ekonominis pelnas.

Trumpas laikotarpis, nes yra pastoviosios išlaidos, o ilguoju laikotarpiu nėra pastoviųjų kaštų, keičiasi visi gamybos veiksniai, taip pat tik trumpuoju laikotarpiu yra gaunamas ekonominis pelnas.

Kokio dydžio yra firmos pastoviosios išlaidos?

Kokioms gamybos apimtims esant firma pasiekia nenuostolingumo tašką?

Firma nenuostolingumo tašką pasiekia, kai gamina 30 ir 60 vnt.

Nenuostolingumo taškas – kai bendrosios išlaidos yra lygios bendrosioms pajamoms.

Kiek produktų gamindama firma gauna maksimalų pelną?

Gamindama 50 produktų firma gauna maksimalų pelną. Tai nustatome brėždami liestinę lygiagrečią TR tiesei, kuri turi kirsti tik vieną TC tašką, o tame taške ir bus didžiausias skirtumas tarp TR ir TC.

  • Ekonomika Namų darbas
  • Microsoft Word 77 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1859 žodžiai)
  • Universitetas
  • Liepa
  • Mikroekonomika namų darbas 6 variantas (2)
    10 - 7 balsai (-ų)
Mikroekonomika namų darbas 6 variantas (2). (2016 m. Kovo 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/mikroekonomika-namu-darbas-6-variantas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 14:48
×