Mikroekonomika namų darbas nr 3, variantas a-1


Mikroekonomika namų darbas nr. Pagrindinė priežastis , dėl kurios žmonės dirba , yra. Profsąjungų tikslas nėra. Pajamos , kurias gauna finansinio kapitalo savininkai , vadinamos. Lorenco kreivė rodo. Išorės naudą teikiančios prekės visuomeninė ribinė nauda. Užduotis. ar teisingi tokie teiginiai. Eil. Nr. Rinkos darbo pasiūlos kreivė randama horizontaliai sumuojant individualias darbo pasiūlos kreives darbo rinkoje. Darbo ribinų kaštų kreivė surandama iš darbo pasiūlos kreivės ir taikoma tik darbo , bet ne produktų rinkoje. Pelnas yra finansinio kapitalo savininkų pajamos. Laisvosios rinkos sistema maksimizuoja bendrą pajamų „ pyragą “ bei teisingai jį paskirsto. Visuomeninių gėrybių rinkos paklausos kreivė lygi vertikaliai individualių paklausos kreivių sumai. Užduotis. PRATIMAI Paveiksle pavaizduota tobulosios konkurencijos darbo rinka nesant išorinio poveikio. Kai minimalus darbo užmokestis W. Paveiksle pavaizduota tobulosios konkurencijos darbo rinkos , kurioje nėra išorinio poveikio , pasiūla ir paklausa. Taigi žemės nuomos mokestis padidėjo. 100 Lt. Žemės kaina nepasikeitė. Paveiksle pavaizduota tobulosios konkurencijos skolinamųjų lėšų rinka , kai nėra išorinio poveikio. Kokia yra pusiausvyros palūkanų norma F. Pusiausvyros paskolų apimtis H. Kokias pajamas iš palūkanų gaus pinigų skolintojai , tobulosios konkurencijos rinkoje OFEH. Tarkime , kad vyriausybė nustato maksimalią OM palūkanų normą. Kokia bus paskolų apimtis Paskolų apimtis OG. Koks ribinis investicijų efektyvumas GK. Koks skolinamųjų lėšų paklausos perteklius AB. Kokias pajamas iš palūkanų gaus pinigų skolintojai OMAG.


Teisingas atsakymas C) materialiniai poreikiai. Visuomenės gyvenimo ir vystymosi pagrindas yra materialinių gėrybių gamyba. Be jos žmogaus gyvenimas, o juo labiau - jo visuomeninė veikla, neįmanomi. Žmogus, norėdamas patenkinti savo poreikius, privalo naudoti gamtos teikiamas gėrybes ir savo darbu kurti įvairius daiktus bei teikti paslaugas. Materialinės gamybos variklis - poreikiai. Tai yra todėl, kad tenkinant vienus poreikius, atsiranda kiti.

Kiti atsakymai neteisingi, jie yra nelogiški.

Teisingas atsakymas B) jos narių gaminamų produktų paklausos elastingumo didinimas. Taigi profsąjungos tikslas nėra jos narių gaminamų produktų paklausos elastingumo didinimas. Pardavėjas gali įvertinti parduodamų prekių paklausos elastingumą, kintant prekių kainoms. Priklausomai nuo paklausos elastingumo keičiasi ir bendrųjų pajamų priklausomybė nuo kainų kitimo. Taigi gaminamų produktų elastingumo didinimas svarbu darbdaviams, o ne profsąjungoms.

Teisingas atsakymas – A) palūkanos. Apskritai palūkanos yra pajamų šaltinis. Tai mokestis už naudojimąsi kito pinigais, arba suma pinigų, gautų už paskolintą finansinį kapitalą, kuris gali būti investuojamas į nekilnojamą turtą, naudojamas medžiagoms, žaliavoms pirkti ir pan. Skolintojui gautos palūkanos virsta pajamomis.

B) variantas netinka, nes pelnas yra pajamų ir kaštų skirtumas, todėl jis negali būti pajamomis.

C) variantas netinka, nes tokia sąvoka kaip „tariamoji renta“ apskritai neegzistuoja.

B) ir C) atsakymai netinka, nes Lorenco kreivė nenurodo konkrečios šeimos ar būtent šeimų pajamų.

D) atsakymas netinka, nes ši kreivė nesusijusi su žmonių, gyvenančių žemiau skurdo ribos, konkrečiu skaičiumi.

Teisingas atsakymas - A) didesnė už privačią ribinę naudą, nes visuomeninės ribinės naudos kreivė MSB (žiūrėti į grafiką) rodo ne tik asmens (privačią) ribinę naudą (paklausos kreivė D), bet ir tą naudą, kurią gauna kiti žmonės, tiesiogiai nesinaudojantis šia paslauga (t.y išorės naudą MSB = D + išorės nauda). Todėl ši kreivė grafike yra aukščiau paklausos kreivės D.

Atsakymai B), C) ir D) yra klaidingi, nes išorės naudą teikiančios prekės visuomeninė ribinė nauda negali būti nei mažesnė, nei sutapti su privačia ribine nauda. Taip pat išorės naudą teikiančios prekės visuomeninė ribinė nauda priklausomai nuo kainos negali būti didesnė, mažesnė ar sutapti su privačia ribine nauda.

  • Ekonomika Namų darbas
  • Microsoft Word 83 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2185 žodžiai)
  • Universitetas
  • Anastasija
  • Mikroekonomika namų darbas nr 3, variantas a-1
    10 - 6 balsai (-ų)
Mikroekonomika namų darbas nr 3, variantas a-1. (2016 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/mikroekonomika-namu-darbas-nr-3-variantas-a-1.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 00:38
×