Mikroekonomika namų darbas nr 7, variantas a-3


Mikroekonomikos namų darbas Nr. Variantas 1 užduotis. parinkite teisingą atsakymą. Darbo paklausa didėja , kai mažėja. Neteisingas atsakymas. Prieštaravimas tarp žmonių užimtumo ir darbo užmokesčio rodo , kad. Kuris teiginys yra teisingas. Pagrindinė skurdo priežastis Lietuvoje yra. Važiavimas miesto autobusu yra nekonkuruojantis vartojimas , kai. Užduotis. ar teisingi tokie teiginiai eil. Atsakymas teisingas. Užduotis. pratimai. =( R x 100 %)/ i. А. Apskaičiuokite ir surašykite į lentelę ribines pajamas. Nustatykite , kiek valandų per savaitę Diana dirbs А žemės sklype. Dirbtų valandų skaičius Bendrosios pajamos Lt. Bendrosios pajamos. Žemės renta. Išlaidos darbui. Planuojamas pelnas. Pelnas is А sklypo. Maksimali žemės renta , kurią Diana pasiruošusi mokėti už B sklypą. Surašykite į 3 stulpelį ribinę visuomeninę taršos mažinimo naudą. Į 5 stulpelį – taršos mažinimo ribinius kaštus. В. Ar metinis užterštumo lygis bus sumažintas nuo 6 iki 5 viеnеtų ? С. Del kokios priežasties metinis užterštumo lygis bus arba nebus sumaižintas iki 5 viеnеtų ? Ar metinis užterštumo lygis bus sumažintas nuо 5 iki 4 viеnеtų ? Е. Koks optimalus užterštumo lygis ? Del kokios priežasties ežero užterštumas nesumaižinamas iki ? Naudota literatūra.


Paaiškinimas: neteisingas ,nes sumažėjus darbo pakaito kainai tada ir pakeitimo efektas persveria gamybos apimties efektą, tada firma mažins darbo sąnaudas ir didins kapitalo sąnaudas, o darbo paklausa mažės.

Paaiškinimas: negali būti teiginys teisingas, nes darbo paklausa nedidės, jeigu mažės tarifinis darbo užmokestis, mat žmonės nenorės dirbti už mažesnį atlyginimą.

Paaiškinimas: neteisingas, nes kai darbo paklausa didėja, ribinis darbo produktas irgi didėja. Tai matome iš grafiko.

Paaiškinimas: negali būti teisingas, nes jeigu mažėja galutinių darbu sukurtų produktų paklausa, tai darbo paklausa mažės, nes niekas nenorės dirbti, jeigu produktų paklausa sumažėjo, reiškia pelnas irgi.

Situaciją, kai pirmiausia profsąjungos įsikuria šakose, kuriose darbo paklausa yra santykinai neelastinga atspindi darbo sąjungų poveikio darbo užmokesčiui ir užimtumui grafikas.

Maksimizuos darbo užmokesčio lygį, o kartu ir rentą, jei pasirinks darbo užmokestį bei užimtumą pagal M tašką, kur darbo sąjumgų ribinės pajamos lygios pasiūlos kreivei, kuri rodo darbo alternatyvinius kaštus. Darbo sąjungų nariai gaus darbo užmokestį, esant užimtumui. Jei darbo sąjungos siekia gauti kuo didesnį bendrą darbo užmokesčio fondą, tai jos pasirinks darbo paklausos B tašką, nes darbo užmokestis būtų , o užimtumas . Darbo paklausa yra santykinai neelastinga, kadangi darbo užmokesčio pokytis sukėlė mažesnį žmonių užimtumo apimties pokytį. Šiuo atveju darbo užmokesčiui sumažėjus nuo iki , darbo užimtumas padidėjo nuo iki .

Paaiškinimas:Profsąjungos neremia minimalaus darbo užmokesčio įstatymo panaikinimo, o atvirkščiai remia. Kadangi sumažėjus darbo paklausai, kartu sumažėja ir darbo užmokestis. Tokiu atveju yra nustatomas minimalus darbo užmokestis, tam kad žmonės dirbtų ir už tai gautų nors minimalias pajamas.

Paaiškinimas:Profsąjungos nesipriešina kvotoms, kurios nustatomos užsienyje gaminamiems produktams, nes kvotos apriboja įvežamų į šalį užsienietiškų prekių kiekį, o tai leidžia padidinti šalyje gaminamų prekių paklausa kartu padidinant darbuotojų skaičių reikalinga prekėms pagaminti.

Paaiškinimas: Renta yra apmokestinamos pajamos. Žemės savininkas, išnuomojęs žemę ir gaudamas už ją rentą, moka žemės mokestį, tačiau ne visi rentos pinigai išleidžiami mokesčiams. Todėl drąsiai galime pasakyti, kad visuomenės požiūriu žemės gamybos kaštai lygus nuliui, nes mokesčiai mokami iš rentos pajamų (t.y. kaštų mes neturime, tik sumažinamos mūsų pajamos). Bet jeigu žemės savininkas neišnuomoja savo žemės, tačiau jis pats gali dirbti joje, naudoti savo naudai, todėl ir šituo atveju negalime teigti, kad žemės gamybos kaštai yra, nes mes vistiek gaunam kažkoki tai kitą pelną iš jos (poilsis, laisvalaikio praleidimas, derlius, miškas, naudingos iškasenos) Tačiau, jeigu individualus gamintojas nuomoja žemę ir moka rentą už ją, tai šituo atveju renta yra kaštai tam individualiam gamintojui (dažniausiai tai yra pastovus kaštai, kurie atimami iš bendrų pajamų, tam kad galima būtų nustatyti grynąjį pelną)

Paaiškinimas: Darbo ir išteklių ribotumas galėtų būti skurdo viena iš skurdo priežasčių, tačiau ne pagrindine.

Paaiškinimas: Rinka yra sudėtingas mechanizmas, koordinuojantis ekonomikos subjektų veiklą. Šis mechanizmas priverčia žmones veikti taip, kaip būtina visai visuomenei, t.y. apsprendžia ekonominę padėtį šalyje.Tad rinkos galios turėjimas tik patvirtina gerą šalies ekonominę padėtį, kuri negali būti skurdo priežastimi.

  • Ekonomika Namų darbas
  • Microsoft Word 675 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (3062 žodžiai)
  • Universitetas
  • Anastasija
  • Mikroekonomika namų darbas nr 7, variantas a-3
    10 - 6 balsai (-ų)
Mikroekonomika namų darbas nr 7, variantas a-3. (2016 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/mikroekonomika-namu-darbas-nr-7-variantas-a-3.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 08:13
×