Mikroekonomika. Namų darbas


Kaip apskaiciuoti pastovius kastus. Mikroekonomika 2 namu darbas. Kaip apskaiciuoti bendrasias pajamas. Kaip apskaiciuoti kintamus kastus. Aptarnaujanciu darbo uzmokestis pastovus ar kintamieji kastai. Mikroekonomika nusidevejimas. Pastovūs ir kintami kaštai lentelės pavyzdys. Kaip apskaiciuoti bendruosius kastus. Kaip apskaiciuoti elastinguma. Kaip apskaiciuot pastovius kastus.

Monopolinės firmos bendrosios ir ribinės pajamos. Paklausos elastingumas, paklausos grafikas, gamybos kaštai, jų struktūra. Pastovių, kintamų ir bendrųjų kaštų grafikas. Paklausos elastingumą kainos atžvilgiu galima apibrėžti kaip paklausos kiekio kitimo procentinį pokytį, kainoms pakitus 1 procentu. Kitaip tariant, elastingumas parodo, kaip reaguoja pirkėjai, pirkdami prekę, kai kinta jos kaina. Kadangi paklausos elastingumas apibrėžtas taip: 0,2 tūkst. vnt. /Lt, tai 2 tūkst. padidėjus produkcijos kiekiui, kaina kinta 10 Lt (2/0,2). Firma monopolinė, sąlygoja nurodoma, kad kaina mažėja. Prekės kainos rezultatai, kintant kiekiui, pateikiami 1 lentelėje. Firmos bendrosios pajamos gaunamos kaip kainos ir kiekio sandauga. Rezultatai – 1 lentelėje. Pagal sąlygos reikalavimus įvertinti kintami kaštai pateikti 2 lentelėje. Apskaičiuoti ir kiti rezultatai. Bendrieji kaštai – tai pastovių, kintamų gamybinių ir darbo kaštų suma (laikoma, kad darbo kaštai nėra įsumuoti į kintamus gamybos kaštus).

Paklausos elastingumą kainos atžvilgiu galima apibrėžti kaip paklausos kiekio kitimo procentinį pokytį, kainoms pakitus procentu. Kitaip tariant, elastingumas parodo, kaip reaguojalaikas, per kurį vartotojai gali sureaguoti į kainų pokyčius (kuo ilgesnis laikas, tuo pakišlaidų prekei pirkti dakadangi paklausos elastingumas apibrėžtas taip: 0,2 tūkst. Vnt. /lt, tai tūkst. Firma monopolinė, sąlygoja nurodoma, kfirmos ribinės pajamos gaunamos, kaip bendrųjų pajamų pokyčio ir produkcijos kpastaba: paklausos elastingumo intervalai pasi2 pav. Aiškiai matoma, jog firma ši monopolijos firma gauna maksimalias bendrąsias pajamas, kai ribinės pajamos lygios. Bendrosios pajamos pradefirmos gamybos kaštai – tokie kaštai, kurie įvertina visų panaudotų gamybos išteklių (gamtinių, darbo, kapitalo) vertę. Šiuos kaštus galima struktūrizuoti labai įvairiai. Pavyzdžiui.

Tiesioginiai (kurie tiesiogiai naudojami gamyboje – medžiagos, gamybos darbininkų darbo užmokestis, energija technologijai. ) ir netiesioginiai (pagalbinės medžiagos, specialistų ir aptarnaujančių darbininkų darbo užmokestis. ).

Pastovūs (per trumpą laikotarpį nekinta keičiantis gamybos apimtis – pastatų nusidėvėjimas, turto mokestis, specialistų darbo užmokestis ipagal sąlygos reikalavimus įvertinti kintami kaštai pateikti lentelėje. Apskaičiuoti ir kiti rezultatai. Bendrieji kaštai – tai pastovių, kintamų gamybinių ir darbo kaštų suma (laikoma, kad darbo kaštai nėra įsumuoti į kintamus gamy4 pav. Monopolinės firmos pelno maksimizavimas pagal bendrųjų pajamų ir bendrųjų kaštų palyginimo modelį.

4 pav. Matoma, kad firma pasiekia maksimalų pelną, kai egzistuoja didžiausias teigiamas skirtum5 pav. Monopolinės firmos pelno maksimizavimas pagal ribinių pajamų ir ribinių kaštų palyginimo modelį.

5 pav. Matoma, kad monopolinė firma pasiekia maksimalų pelną, kai jos ribinės pajamos lygios ribiniams kaštams.

  • Microsoft Word 368 KB
  • 2011 m.
  • 7 puslapiai (784 žodžiai)
  • Universitetas
  • Darius
  • Mikroekonomika. Namų darbas
    10 - 3 balsai (-ų)
Mikroekonomika. Namų darbas. (2011 m. Sausio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/mikroekonomika-namu-darbas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 07 d. 22:39
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo