Mikroekonomikos 2 namų darbas


Mikroekonomika 2 namu darbas. Konkurencija oligopolinėje rinkoje. slapti įmonių susitarimai. Susitarimų esmė oligopolinėje rinkoje. Mikroekonomikos namu darbas pirmas variantas. Mikroekonomika testas nr 2. "makroekonomika 2" kartelis. Mikroekonomika kartelis sprendimai. Slapti susitarimai mikroekonomika. Fermerio darbo aprašymas. Fermerio darbas.

Kodėl oligopolinėje rinkoje firmos nėra linkę konkuruoti kainomis. Kartelio sudarymo prielaidas ir esmę. Kodėl karteliniai susitarimai dažnai būna trumpalaikiai, t. Y. Karteliai nėra stabilūs. Fermeris nori samdyti darbininkus ir žino, kad ribinis darbininko produktas yra MPL=1-0,01L, kur L – darbo jėga. Nustatykite fermerio paklausą darbo jėgai, jei jis produkciją parduoda tobulos konkurencijos darbo rinkoje kaina 10Lt/vnt. Kiek darbo jėgos jis gali pasamdyti, jei reikia mokėti 5Lt valandinį darbo užmokestį. Situaciją paaiškinkite ir pavaizduokite grafiškai. Kiek prekių bus gaminama ir ką patirs monopolija, jei nustatys kainą lygią vidutiniams kaštams (AC). Tarkime, visuomenėje skirstomos dvi prekės X ir Y tarp dviejų vartotojų A ir B. X prekės pagaminta 100 vnt., o Y – 500 vnt. Literatūra.

Oligopolinėje rinkoje firmos nėra linkę konkuruoti kainomis, nes mažinant kainą, konkurentai taip pat mažina kainas, o didinant – nereaguoja.

Firmos negalės išlikti rinkoje, jei pardavinės iš esmės vienodus produktus daug aukštesnėmis kainomis. Dėl šios priežasties oligopolinės firmos turi susilaikyti nuo kainų didinimo virš esamo lygio, kadangi nustatydamos aukštesnę kainą nei konkurentai, patirs nuostolių. Jei siekdama padidinti pardavimo apimtį oligopolinė firma sumažins kainą, jos pavyzdžiu gali pasekti ir kiti konkurentai. Tokiu atveju kainos sumažėja, bet nei vienai iš firmų nepavyksta padidinti pardavimų apimties. Firmos patiria nuostolių ir ima didinti kainas. Tai ir sulaiko firmas o kartelis – tai teisiniu požiūriu savarankiškų ekonomikos subjektų tarpusavio susitarimas, siekiant sumažinti konkurenciją. Taigi kartelio esmė – firmoms praktikoje kartelius sunku sukurti ir išsaugoti, nes tam yra kliūčių. Dėl to karteliniai susitarimai dažniausiai nėra stabilūs. Kliūtys yra šios.

Kaštų ir paklausos skirtumai. Slaptą susitarimą sunkiau sudaryti, kai oligopolinių įmonių kaštai ir produktų paklausa skiriasi.

Firmų skaičius. Kuo didesnis firmų skaičius šakoje, tuo sunkiau sudaryti slaptą susitarimą dėl kainų.

Sukčiavimas. Dalyvaujantys slaptame susitarime oligopolininkai, norėdami gauti papildomų užsakymų, slaptai ima mažinti kainas.

ūkinio aktyvumo mažėjimas. Ūkinės veiklos smukimas yra nenaudingas slaptam susitarimui, nes smarkiai sumažėja rinkos, padidėja vidutiniai kaštai, naudojami ne visi gamybos pajėgumai, mažėja pardavimų apimtis ir kartu pelnas.

Lengvi įėjimo į rinką barjerai. Slapto susitarimo rezultatas – kainų ir pelno padidėjimas. Tai skatina naujas firmas įeiti į šaką. Fermeris nori samdyti darbininkus ir žino, kad ribinis darbininko produktas yra mpl=1-0,01l, kur l – darbo jėga. Kiek darbo jėgos jis gali pasamdyti, jei reikia mokėti 5lt valandinį darb fermerio paklausa darbo jėgai yra 10-0,1 l , kai jis parduoda produkciją tobulos konkurencijos rinko mrpl = w , tai reiškia, kad fermeris maksimizuos pelną. Vadinasi, lygybė mrpl = w y kreivių dl ir sl susikirtimo taškas e1 parodo darbininkų skaičių, kuriam esant fermerio pel monopolijos kreivė ac iš pradžių leidžiasi žemyn, po to kyla. Ji leidžiasi tol, kol susikerta su šakos kreive d. Rinkos paklausos kreivė d kerta kreivę mc ten kur kreivė ac esant tam tikrai paklausai, monopolija, siekdama maksimalaus pelno, nustato gaminamos produkcijos kiekį qm ir kainą pm.

  • Microsoft Word 29 KB
  • 2010 m.
  • 9 puslapiai (1256 žodžiai)
  • Universitetas
  • Asesuas
  • Mikroekonomikos 2 namų darbas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Mikroekonomikos 2 namų darbas. (2010 m. Gruodžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/mikroekonomikos-2-namu-darbas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 00:52
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo