Mikroekonomikos darbas


Ištęstinių studijų mikroekonomikos savarankiškas kontrolinis darbas (7 variantas. Pasirinkite teisingą (-us) atsakymą (-us) ir paaiškinkite. Teisingo atsakymo vertė – 0,4 balo. Paaiškinkite, kas yra ekonomikos teorija ir kodėl būtina abstrahuotis nuo realybės, norint sudaryti ekonomikos modelį. Kuris iš šių išteklių yra mažiausiai ekonomiškai ribotas? (labiausiai riboti yra tie už kuriuos daugiausiai mokaAutomobilių gamintojai gamina mašinas tol, kol. Kuris iš šių teiginių yra teisingas ribinės analizės pavyzdys? Judant žemyn tiesios linijos paklausos kreive paklausos elastingumas kainai. Jei pusiausvyrą pasiekęs vartotojas per mėnesį 40 Lt išleidžia jautienai ir 20 Lt paukštienai, tai. Firmos gamybos apimtis maksimali, kai. Kadangi riboti ištekliai gali būti naudojami alternatyviai. Didėjant gamybos apimčiai, vidutiniai bendrieji kaštai. Kartelyje jungtinis visų narių pelnas maksimalus, kai. II. Atlikite šias užduotis. Literatūra.

Norint maksimizuoti vartotojo naudingumą vienos prekės perkama daugiau nei kitos tol, kol papildomas jos vienetas suteikia didesnį naudingumą vartotojui, t.y. didesnį ribinį naudingumą. Kai abiejų prekių ribiniai naudingumai susilygina, tai tokios sudėties prekių krepšelis yra maksimalaus naudingumo. Kadangi sąlygoje nurodyta, jog tai yra pusiausvyrą pasiekęs prekių krepšelis ir atsižvelgiant į tai, kad pusiausvyros krepšelis yra maksimaliai naudingas vartotojui ir padaryta išvada kad paskutinis litas išleistas ir jautienai, ir paukštienai suteikia tokį patį ribinį naudingumą.

Bendruosius kaštus sudaro fiksuoti ir kintami kaštai. Fiksuoti kaštai nepriklauso nuo gamybos apimties, yra vienodi visą laiką, o kintami kaštai didėja didėjant gamybos apimčiai. Vidutiniai bendrieji kaštai yra vienam pagamintos produkcijos vienetui tenkanti bendrųjų kaštų dalis. Iš pradžių didelę vidutinių (ir bendrųjų) kaštų dalį sudaro fiksuoti kaštai. Didėjant gamybos apimčiai jie santykinai mažėja. Todėl iš pradžių vidutiniai bendrieji kaštai mažėja. Toliau didėjant gamybos apimčiai kiekvienas papildomas produkcijos vienetas pareikalauja vis daugiau ribinių kaštų jam pagaminti, todėl didėja kintami ir, savo ruožtu, vidutiniai bendrieji kaštai. Taip kreivė įgauna panašią į U formą.

  • Ekonomika Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 123 KB
  • 2015 m.
  • 6 puslapiai (991 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rasita
  • Mikroekonomikos darbas
    10 - 5 balsai (-ų)
Mikroekonomikos darbas. (2015 m. Vasario 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/mikroekonomikos-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 17:32
×