Mikroekonomikos individualus namų darbas


Epidemija nusiaubė šalies galvijų bandas, bet neturėjo įtakos kiaulienos gamybai. Remdamiesi grafikais, paaiškinkite kokie pakitimai vyks pieno, jautienos ir kiaulienos rinkose, kaip tai atsilieps minėtų prekių kainoms ir perkamiems kiekiams. Sprendimas. Pieno ir jautienos rinkose. Kiauliena. Sumažėjus kainai, veikia substitucijos (pakeitimo) efektas, dėl kurią vartotojo biudžeto kreivė sukasi pagal laikrodžio rodiklį aplink pirmajį vartotojo pusiausvyros tašką. Tačiau kainos sumažėjimas lemia ne tik substitucijos efektą, bet ir santykinį pajamų padidėjimą, kadangi dabar vartotojas galės įsigyti didesnį prekių rinkinį. Taigi pagal laikrodžio rodyklę pasukta biudžetinė tiesė pasislenka į dešinę pusę, taip sukeldama pajamų efektą.

Pieno ir jautienos rinkose dėl sumažėjusios pasiūlos pakils šių abiejų prekių kaina. Atitinkamai sumažės ir šių prekių perkamas kiekis.

Kiauliena. Kadangi dėl sumažėjusios pasiūlos pakilo jautienos (kiaulienos substituto) kaina, tai dėl to padidės kiaulienos paklausa, nes jos kaina liks nepakitusi, o tai kartu skatins ir kiaulienos pasiūlos didėjimą.

a) Pradinė rinkos pusiausvyra bus taške, kuriame susikirs pasiūlos ir paklausos kreivės:

Įvedus 1 Lt akcizą pasiūlos kaina padidėjo 1 Lt, iki 3,5 Lt. Žinome, kad rinkos pasiūlos funkcija yra:

Naująją kainą (3,5) įstatome į pasiūlos funkciją ir įvedę naują kintamąjį (QS apskaičiuojame jo reikšmę, o vėliau rasime naują rinkos pusiausvyrą po akcizo įvedimo.

Nauja pusiausvyra bus taške, kuriame susikerta paklausos ir naujoji pasiūlos funkcija:

b) Pirkėjai sumokės tą akcizo dalį, kuri susidaro kaip skirtumas tarp buvusios ir esamos pusiausvyros kainų:

c) Didesnė akcizo naštos dalis atitenka pardavėjui, todėl paklausa yra elastinga kainų atžvilgiu, o pasiūla neelastinga.

Automobilių paklausos elastingumo pajamų atžvilgiu koeficientas 4,0 rodo, kad pajamoms išaugus 1%, automobilių paklausa išaugs 4%., o koeficientas -3 rodo, kad automobilių kainai išaugus 1%, jų paklausa sumažės 3 %.

Įstatome į šią formulę elastingumo pajamoms reikšmę ir pajamų pokytį, ir gauname kiekio pokytį, sukeltą pajamų pokyčio:

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2016 m.
  • 7 puslapiai (878 žodžiai)
  • Ieva
  • Mikroekonomikos individualus namų darbas
    10 - 9 balsai (-ų)
Mikroekonomikos individualus namų darbas. (2015 m. Vasario 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/mikroekonomikos-individualus-namu-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 06:11
×