Mikroekonomikos namų darbas 3 variantas


Vilniaus gedimino technikos universitetas. Įmonių ekonomikos ir vadybos katedra. Namų darbas 3 variantas. Teorinės užduotys 1 užduotis testiniai klausimai. Nustatykite , veiksnius lemiančius bendrųjų pajamų mažėjimą. Kaina krenta , o paklausa neelastinga , kai kiti veiksniai pastovūs. Ribinių išlaidų augimą sąlygoja kintamųjų išteklių kainų augimas. Ką turi bendro tobulosios ir monopolinės konkurencijos rinkos ? Firmos negauna pelno ilguoju laikotarpiu. Kuri iš paminėtų gėrybių nėra visuomeninė. Elektros energija. Tarkime Lorenco kreivė pateikiama kaip tiesi linija , tuomet. Pajamas galimai paskirstytume teisingai. Užduotis teiginiai. Praktinės užduotys 3 užduotis uždaviniai. Gamybos veiksnių sukuriamas produktas.

Argumentavimas: Ribinės išlaidos yra bendrųjų išlaidų padidėjimas, gaminant papildomą produkcijos vienetą. Bendrosios išlaidos yra pastovių ir kintamų išlaidų suma. Kadangi pastovios išlaidos yra bendrųjų išlaidų dalis, kuri išlieka nepakitusi keičiantis gamybos apimčiai, todėl kintamos išlaidos (kintamųjų išteklių kainų augimas) sąlygoja ribinių išlaidų augimą.

Argumentavimas: Visuomeninė gėrybė negali būti perkama ir parduodama rinkoje, o elektros energija yra perkama ir parduodama

Teisingas, nes absoliutus elastingumas budingas tobulajai konkurencijai

Teisingas. Nors monopolistas ir gali nustatyti pardavimo kainą, tačiau visiškai kontroliuoti rinkos nėra pajėgus. Monopolistai gali parduoti tik tai, ką vartotojai pirks.

Firmos pusiausvyra yra ten, kur ribinės pajamos sutampa su ribiniais kaštais. Kadangi ribiniai kaštai yra su teigiamu ženklu, tai ribinės pajamos irgi bus su teigiamu ženklu. Tai reiškia, kad didėjant gamybos apimčiai ir mažėjant kainai, firmos bendrosios pajamos didėja (firmos prekių paklausa turi būti elastinga). Monopolistas iš tikrųjų pasirenka tašką paklausos kreivės elastingumo dalyje.

Gerovės ekonomika nagrinėja, kaip turi būti paskirstyti ištekliai norint pasiekti maksimalią visų visuomenės narių gerovę.

ATS.:„Bloga“ prekė turi apsigrežiančią pajamų – vartojimo kreivę. Vadinasi, blogos prekės pirks mažiau, o geros daugiau.

ATS.: Paklausa didės pigesniai prekei,todėl studentas pirks daugiau bulvių. Šiuo atveju pasireiškia Hotelingo paradoksas, nes vartotojas vartos prastas prekes.

Jeigu firma išplėstų gamybą iki Q3, kokį veiklos masto efektą pasiektų trumpuoju laikotarpiu? Ilguoju laikotarpiu?

Sudarykite kiekvienos užkandinės išlaidų lenteles remdamiesi skirtingom strategijom.

ATS.: Abi užkandinės turi vienodą tikslą: didesnis pelnas. Abi nori pasidaryti valymą, bet skaičiuoja, ar tai atsipirks.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2015 m.
  • 6 puslapiai (1577 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vitalij
  • Mikroekonomikos namų darbas 3 variantas
    10 - 2 balsai (-ų)
Mikroekonomikos namų darbas 3 variantas. (2015 m. Balandžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/mikroekonomikos-namu-darbas-3-variantas.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 27 d. 07:34
×