Mikroekonomikos namų darbas (3)


Įmonių ekonomikos ir vadybos katedra. Namų darbas 5 variantas. Teorinės užduotys 1 užduotis testiniai klausimai. Apibūdindami pasiūlos dėsnį teigiame , jog. MR tobulosios konkurencijos rinkoje veikiančioje apibūdinamos. Lygios produkto kainai MR MC. Kokia sąlyga būtina deriniams , esantiems ant gamybos galimybių kreivės ? Mrtx y = mrsx. Iš pateiktų atsakymo variantų nustatykite , kuris teiginys neatitinka realybės. Užduotis teiginiai. Praktinės užduotys 3 užduotis uždaviniai. A rinka. B rinka. C rinka. D rinka.

jei lygybės linija įlinkusi žemiau Lorenco kreivės, tai pajamos paskirstytos netolygiai ( Lygybės linija parodo, kada pajamos būtų paskirstytos tolygiai, todėl ji yra tiesė ir negali būti įlinkusi, o Lorenco kreivės išlinkimas parodo, kaip netolygiai pasiskirstę pajamos. Kuo kreivė labiau artėja prie lygybės linijos, tuo pajamos paskirstytos tolydžiau.)

Teisingas, ekonominės gėrybės rinkoje turi tam tikrą kainą, nes turi paklausą taip pat jų kiekis yra ribotas.

Neteisingas. Visų pirma oligopolistai vengia kainų karo. Jeigu visi oligopolistai padidina kainą, bet žmonės vis vien perka prekę, nes jie nėra jautrūs kainų pokyčiams, tai tada jų pajamos tik didėja.

Ats: Kai firma funkcionuoja kaip valstybės nereguliuojama grynoji monopolija, tai gamybos apimtis (Q) yra lygi 30 vnt., o kaina (P) – 700 Lt.

Ats: Kai firma funkcionuoja tobulos konkurencijos sąlygomis, tai gamybos apimtis (Q) yra lygi 30 vnt., o kaina (P) – 400 Lt.

Kokio dydžio efektyvumo nuostolius patiria B firma? Nuostoliai patiriami SP1abP0

Kokio stačiakampio plotas apibūdintų firmų gaunamą ekonominį pelną? A firma – SP2abP1 ; B firma – ekonominio pelno negauna.

Pastovios išlaidos – S P1bcP0.

Firmai, kuri yra monopsonistė darbo jėgos rinkoje ir kainų gavėja produktų rinkoje. (Darbo kiekis – A, nes MC = MRPL. Gamybos veiksnio pasiūlos kreivė sutampa su rinkos pasiūlos kreive, o rinkos pasiūlos kreivė yra firmos vidutinių išlaidų kreivė.)

Kokią įtaką turi monopolinė valdžia ir monopsoninė galia darbo jėgos paklausai? Monopsoninė galia – įmonei, įsikūrus tam tikroj teritorije, kur ji viena parduoda savo paslaugas ji viena ir pirks darbo jėgą toms paslaugos pagaminti. Darbuotojai vienijasi į darbo sąjungas. Šios įgyja monopolinės galios darbo rinkoje ir tam tikram laikotarpiui sudaro kolektyvines sutartis su darbdaviais, kuriose numatoma darbo užmokesčio lygis, jo indeksavimas, atsižvelgiant i darbo našumo didejimą ir infliacijos tempus, darbo laiko trukmė, darbo sąlygos, apribojamos darbdavių galimybės mažinti darbuotojų skaičių ir t.t. Dėl turimos monopolinės galios darbo sąjungos kolektyvinėse derybose gali kontroliuoti ir užimtumą, ir darbo užmokestį.

  • Microsoft Word 70 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1540 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ineta
  • Mikroekonomikos namų darbas (3)
    10 - 4 balsai (-ų)
Mikroekonomikos namų darbas (3). (2015 m. Lapkričio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/mikroekonomikos-namu-darbas-3.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 22:27
×