Mikroekonomikos namų darbų 7 variantas


Teorinės užduotys. Testiniai klausimai. Ekonomikos teorija teigia, jog riboti ištekliai gali būti naudojami alternatyviai, tai. Įvairių gamybos veiksnių derinių ir gaminamos produkcijos tarpusavio ryšys gali būti atvaizduojamas. Žemės, skirtos pasėliams, rentos didėjimą gali nulemti. Remiantis Kouzo teorema, šalutinis poveikis. Vienu iš svarbiausių skurdą Lietuvoje lemiančių veiksnių, įvardijamas. Teiginiai. Teiginiai. Teisingas/Klaidingas. Praktinės užduotys. Uždaviniai. Paklausa ledams, esant skirtingoms kainoms, apibūdinama lentelėje. Elastingumo koeficientas. Atsakymai. Remdamiesi pav. Pateiktais firmos duomenimis atsakykite į klausimus. A. Kam lygios vidutinės kintamosios išlaidos, kai gamybos apimtis yra Q3? OA. B. Kokį plotą atitinka kintamosios išlaidos gaminant Q2 kiekį? Įvardinkite šį plotą. Oa oabqC. Kam lygios vidutinės bendrosios išlaidos gaminant Q1 kiekį? OG. D. Kam lygios bendrosios išlaidos gaminant Q3 kiekį? Kokį plotą jie atitinka? Od odfqE. Kokį plotą atitinka pastoviosios išlaidos gaminant Q1 kiekį? GHED. Uždavinys. Tobulosios konkurencijos sąlygomis veikiančios įmonės bendrosios išlaidos nustatomos pagal lygtį. Koks būtų firmos pelnas, jei ji gamintų 500 vnt. Produkto? Produkto rinkos kaina yra 25 Lt. Kokiai kainai esant įmonė nutrauks gamybą? Smulkus verslininkas nedideliame mieste turi saldumynų krautuvėlę. Tokių panašių krautuvėlių šiame miestelyje yra dar bent tuzinas. Labiausiai pirkėjų mėgstamų saldumynų paklausa ir kainos pateiktos lentelėje. A. Apskaičiuokite trūkstamus kintamuosius ir pabaikite pildyti lentelę. Kokia yra pelną maksimizuojanti kaina ir koks kiekis? Kokį pelną gauna verslininkas? B. Perskaičiuokite lentelę žinodami, kad verslininkas skyrė 100 Lt reklamai, o tai padidino paklausos kiekį 20 proc. Esant bet kuriai kainai. Kaip tai pakeis pelną maksimizuojančią kainą ir kiekį? Ar rezultatas išlieka toks pat? Atsakymą pagrįskite. Darbo jėgos rinkoje paklausa nustatoma pagal lygtį Q = 10000 – 100w, o pasiūlos lygtis yra Q = – 2000 + 200w. Prasidėjus ekonominei krizei, mokant bet kokį atlyginimą, darbo paklausa sumažėjo 1500 žmonių. Kaip pasikeitė darbuotojų skaičius ir darbo užmokestis?

Argumentas: Ekonomikos teorija sprendžia, kaip efektyviai patenkinti poreikius, sunaudojant mažiausiai išteklių, todėl būtinas išteklių paskirstymas.

Jei prekės pasiūla ir paklausa sumažėja, tai sumažėja ir prekės pusiausvyros kaina.

Klaidingas. Pusiausvyros kaina gali didėti arba mažėti, priklausomai nuo pasiūlos ir paklausos, tik kiekis sumažės

Bendrasis naudingumas maksimizuojamas, kai paskutinio lito, išleisto kiekvienai prekei pirkti, naudingumas yra lygus nuliui.

Klaidingas. Monopolinė firma gali gauti pelną ir trumpuoju ir ilguoju laikotarpiu. Trumpuoju laikotarpiu MR=MC, iluoju laikotarpiu LRMC=MR.

Masto ekonomija gali būti svarbia įėjimo į ologopolinę rinką kliūtimi.

Teisingas. Jeigu šakoje yra kelios firmos, kurių dydis garantuoja ekonomiją dėl gamybos masto,

Kokiai kainai esant paklausos elastingumo kainoms koeficientas lygus vienetui? Kokioms kainų reikšmėms esant paklausa yra elastinga? Neelastinga?

B. Kainą sumažinus 30ct, paklausos kiekis padidės 10tūkst. vnt. Atsakymas nepasikeistų, jeigu bet kurią kitą kainą sumažintume 30ct, nes sumažinus kainą 30ct vis tiek kiekis padidėtų tais pačiais 10tūkst. vnt.

Ats.: Firmos pelnas bus -9500Lt, jeigu ji gamins 500vnt.produkto. Įmonė nutrauks gamybą esant 40Lt.

Rezultatas pasikeis, maksimalus pelnas kis, kaina nuo 3 Lt sumažės iki 2lt ir kiekis nuo150 padidės iki 960, o taip yra dėl reklamos, nes kuo didesnė investicija į reklamą, tuo vartotojai darosi paklausesni, elastingesnė darosi paklausa.

Ats.: Darbuotojų skaičius nuo 6000 sumažėjo iki 4500 ir darbo užmokestis nuo 40Lt sumažėjo iki 32,5LT

  • Ekonomika Namų darbas
  • Microsoft Word 75 KB
  • 2016 m.
  • 7 puslapiai (1375 žodžiai)
  • Universitetas
  • Morta
  • Mikroekonomikos namų darbų 7 variantas
    10 - 4 balsai (-ų)
Mikroekonomikos namų darbų 7 variantas. (2014 m. Rugsėjo 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/mikroekonomikos-namu-darbu-7-variantas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 20:53
×