Mikroekonomikos pagrindai


Mikroekonomika. Ekonomikos ir verslo pagrindai. Mikroekonomika Paklausa Pasiūla. Mikroekonomika–mokslas, nagrinėjantis kaip žmonės ir įmonės daro ekonominius sprendimus. Modelio kūrimas. Ekonomikos mokslas prasideda nuo visuomenės reiškinių modelių kūrimo. Butų nuomos rinkos modelis. Analizuosime, kas nulemia butų nuomos kainą. Išoriniame žiede gerokai. Paklausos. Tarkime, surasime visus galimus studentus -nuomininkus ir kiekvieno paklausime. Tarkime, kita didžiausia suma. Didžiausią sumą, kurią asmuo norėtų už ką nors sumokėti. Pasiūlos. Dabar nagrinėsime pasiūlą. Aptarsime padėtį, kai yra daug nepriklausomų savininkų. Toks sandoris būtų naudingas abiem - ir nuomininkui. Santrauka. Ekonomikos teorija prasideda nuo visuomenės reiškinių modelių. Klausimai. Kas yra mikroekonomika? Apibūdinkite, kaip suprantate paklausą.

Mikroekonomika–mokslas, nagrinėjantis kaip žmonės ir įmonės daro ekonominius sprendimus, esant išteklių apribojimams. Žmonės renkasi kiek laiko dirbti, kokioms prekėms išleisti uždirbtus pinigus, kiek uždirbtų pinigų sutaupyti. Įmonės renkasi kokias prekes gaminti, kam jas parduoti, kokią pasirinkti gamybos technologiją, kokią nustatyti prekės kainą ir pan.

Analizuosime, kas nulemia butų nuomos kainą, todėl reikia paprasčiausio butų nuomos rinkos vaizdo. Nagrinėsime butų nuomos rinką universitetiniame mieste, tarkim, Vilniuje. Jame yra dviejų rūšių butai. Vieni iš jų–universiteto kaimynystėje, kiti -toliau. Studentams labiau patinka pirmieji, nes greičiau ir pigiau atvykti į universitetą. Įsivaizduokime, kad butai išdėstyti dviem dideliais žiedais, juosiančiais universitetą. Artimesnieji butai yra vidiniame žiede (pavyzdžiui, Antakalnyje), tik jo butų rinką ir nagrinėsime. Išorinis žiedais - vieta, kur studentai eitų ieškoti butų, jei nerastų arčiau (likęs Vilnius).

Išoriniame žiede gerokai daugiau butų ir jų nuomos kaina -tam tikro pastovaus ir žinomo dydžio (egzogeninis kintamasis (parametras)), kadangi darome prielaidą, kad nedidelis skaičius studentų negali reikšmingai paveikti nuomos kainų likusioje Vilniaus dalyje. Mus tik domins, kas sąlygoja vidinio žiedo butų nuomos kainą (endogeninis kintamasis) ir kurie studentai juose gyvens. Kitas modelio supaprastinimas: darome prielaidą, kad abiejų rūšių butai yra tapatūs visais požiūriais (tarkime, standartinis dviejų kambarių butas daugiaaukščiame name), išskyrus jų geografinę padėtį.

  • Ekonomika Skaidrės
  • MS PowerPoint 91 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (898 žodžiai)
  • Kornelija
  • Mikroekonomikos pagrindai
    10 - 10 balsai (-ų)
Mikroekonomikos pagrindai. (2015 m. Spalio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/mikroekonomikos-pagrindai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 06:27
×