Mikroelektronikos uždaviniai ir pagrindiniai mikroschemų tipai


Puslaidininkine mikroschema. Michroschemu rusys. Mikroelektronika kursinis darbas. Kas yra mikroelektronika. 0. Mikroschemų tipai. Mikroelektronikos technologija. Mikroschemu jungimas. Darbas mikroschemu gamyboje. Kas yra mikroelektronika?.

Su kokiomis problemomis susidūrė radioelektroninės aparatūros kūrėjai šiai aparatūrai sudėtingėjant? Kaip šias problemas išsprendė mikroelektronika? Kokia integravimo, pagrindinio mikroelektronikos principo, esmė? Ką vadiname integrine mikroschema. Kaip klasifikuojamos mikroschemos? Kas yra plėvelinė mikroschema. Kaip ji gaminama? Ką vadiname hibridine mikroschema ir kaip ji gaminama. Kas yra puslaidininkinė mikroschema? Kokiais technologiniais procesais ji gaminama? Ką vadiname puslaidininkine hibridine mikroschema. Kaip ji gaminama? Kaip klasifikuojamos mikroschemos pagal integravimo laipsnį.

Sudėtingėjant elektroninei aparatūrai jos kūrėjai susidūrė su problema kaip kuo mažesniame plote sutalpinti kuo daugiau atskirų elementų, kad iš jų sudarytas įrenginys dirbtų sparčiau, tiksliau ir efektyvibuvo žemas patikimumo lygis (atskirų elementų patikimumo koeficientai yra skirtingi, todėl bendras visos sistemos patikimumas yra žymiai žemesnis nei atskiro elemento).

Esm eksploatacija buvo brangi, patikimumas mažas, efektyvaus darbo laikas trumpas. Taigi, norint atlikti sudėtingus veiksmus ir apdoroti ar registruoti įvairaus tipo informaciją, reikėjo iš esmės kito technologinio sprendimo.

Kaip šias problemas išsprendė mikroelektronika? Kokia integravimo, pagrindinio mikroelektronikos principo, esmė?.

Sukūrus planarinę diskretinių tranzistorių gamybos technologiją, atsirado galimybės realizuoti grupinius tranzistorių gamybos metodus - apdorojant vieną puslaidininkinę plokštelę, gaminti dideli tranzistorių skaičių. Taip susidarė prielaidos sukurti puslaidininkinę integralinę schemą. Elektrinės schemos realizavimo viename kristale idėją 1959 m. Nepriklausomai vienas nuo kito pasiūlė jav mokslininkai r. Noisas ir dž. Kilbis.

Integracija, pagrindinis mikroelektronikos principas, - tai dalių, elementų jungimas į visumą. Konstrukcinė integracija pasireiškia tuo, jog visi elektrinės schemos elementai integralinėje schemoje sudaro nedalomą visumą. Technologinės integracijos esmę sudaro tai. Kad integralinių schemų gamyboje taikomi grupiniai gamybos metodai. Mokslinė ir techninė integracija pasireiškia tuo, kad integralinių schemų gamyboje taikomi naujausi fizikos, chemijos, metalurgijos,integralinės schemos yra konstrukcinės, technologinės ir mokslinės veiklos rezultatas. Integralinė schema — tai signalams apdoroti skirtas mikroelektronikos gaminys, kurio elementai ir juos jungiantieji laidūs takeliai suformuoti vienu technologinių procesų tikslu ir sudaro nedalomą visumą.

Toks elementų integravimas suteikia integrinėms mikrplėvelinė mikroschema - tai integralinė schema. Jos technologijos esmė ta, kad elektronikos elementai sudaromi iš metalo sluoksnių dielektriko paviršiuje. Ploni (apie 0,5 – 1,0 ģm) yra gaunami garinant garus vakuume.

  • Elektronika Laboratorinis darbas
  • Microsoft Word 10 KB
  • 2011 m.
  • 3 puslapiai (820 žodžiai)
  • Mikroelektronikos uždaviniai ir pagrindiniai mikroschemų tipai
    8 - 2 balsai (-ų)
Mikroelektronikos uždaviniai ir pagrindiniai mikroschemų tipai. (2011 m. Birželio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/mikroelektronikos-uzdaviniai-ir-pagrindiniai-mikroschemu-tipai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 15:53
×