Mikroorganizmai žmonių gyvenime


Kaip sterilizuoti fermenteri. Mikroorganizmu fermentai. Mikroorganizmu auginimas. Mikroorganizmai ir biotechnologijos. Mikroorganizmai skaidres. Fermenteriai sterilizuojami. Kaip sterelizuoti fermenteri. Kaip auginti mikroorganizmus. Fermenterio sterilizacija. Fermenteriai.

Mikroorganizmai žmonių gyvenime. Mikroorganizmus naudojame dėl daugelio priežasčių. Mikroorganizmų auginimas pramoniniu mastu. Mikroorganizmų fermentai ir jų panaudojimo galimybės. Atliekų panaudojimas. Mikrodauginimas. Mikroorganizmų genetinės manipuliacijos. Išvados.

Ūkininkai augina augalus ar gyvulius, o biotechnologai –mikroorganizmus arba atskiras augalų ir gyvūnų ląsteles. Naujausiais bandymais panaudojami organizmai su perkeltais į chromosomas naujais genais, suteikiančiais jiems naujų savybių. Nors jau kelis tūkstančius metų mes naudojame mikroorganizmus vyno, duonos, ar pieno produktų gamybai, tačiau dauguma biotechnologinių produktų mikroorganizmai labai greitai dauginasi. Sparčiai daugindamiesi skilimo pusiau būdu, bakterijų populiacija labai greitai didėja. Esant palankioms sąlygoms, grybai per kelias dienas užaugina daugybę siūlinių hifų ir suformuoja sporas.

Kadangi mikroorganizmai skaido etanolį, sutraiškytus augalų stiebus, tuščias žirnių ankštis ir net šlapią kartoną, tai biotechnologijos procesuose kaip žaliavą galima naudoti pigias atliekas. Tuo būdu atsikratoma atliekomis ir kartu gaunama naudingų medžiagų.

Mikroorganizmai labai greitai žaliavą paverčia produktais, veltui neeikvodami energijos persikraustyti iš vienos vietos į kitą, žiedams formuoti ar dar kokiai nors veiklai.

Mikroorganizmai puikiausiai auga dideliuose šiltuose plieniniuose gamyklų rezervuaruose – jiems nereikia žalių pievų ir gryno oro.

Veikiant mikroorganizmų fermentams, mažiau susidaro šalutinių produktų, kuriuos reikia pašalinti pradedant pakuote pagaminta produkcija.

Nauji genai gali būti perkelti į mikroorganizmus genų inžinerijos metodais, tuo būdu pakeičiant produktus daug greičiau, negu tai būtų galim naudingų mikroorganizmų ieškoma aplinkoje arba iš jau naudojamų išvedami specialūs jų kamienai (štamai). Kartais būtiną savybę turinčių mikroorganizmų neįmanoma rasti arba per daug sudėtinga juos auginti fermenteryje. Genų inžinieriai gali perkelti naudingą geną į kitą mikroorganizmą, kurį lengviau auginti.

Biotechnologijos pramonėje fermentacija reiškia bet kokių mikroorganizmų auginimą produktui gaminti. Dideli indai, naudojami mikroorganizmams auginti vadinami fermenteriais. Juose telpa tūkstančiai litrų skystų maisto medžiagų – augimo terpė. Fermenteris ir jo vamzdžiai sterilizuojami leidžiant garus. Augimo terpę taip pat reikia sterilizuoti. Nedideli mikroorganizmų kiekiai prieš dedant į fermenterį auginami laboratorijoje, kad būtų pasiektas maksimalus jų auginimo greitis. Kai fermentacijos procesas pasibaigia, fermenteris išplaunamas ir vėl sterilizuojamas. Žmonės dirbantys su mikroorganizmais ir jų produktais, dažnai dėvi apsauginius drabužius.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2012 m.
  • 6 puslapiai (1062 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Nora
  • Mikroorganizmai žmonių gyvenime
    10 - 2 balsai (-ų)
Mikroorganizmai žmonių gyvenime. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/mikroorganizmai.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 27 d. 02:17
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo