Mikroorganizmų atsparumas antibiotikams


Mikroorganizmų atsparumas antibiotikams. Mikroorganizmų atsparumas antibiotikams. Atsparumo antibiotikams mechanizmai. Atsparumo įgyjimo būdai. Įgimto (natūralaus) atsparumo (nejautrumo) mechanizmai.


Mikroorganizmai, atsižvelgiant į jautrumą tam tikriems antibakteriniams preparatams, yra skirstomo į jautriuosius ir nejautriuosius. Jautrumas antibiotikams yra genetiškai nulemta mikroorganizmo savybė, nes tos rūšies mikroorganizmai natūraliai sintetina tuos taikinius, kuriuos veikdamas tam tikras antibiotikas sustabdo tos rūšies mikroorganizmų augimą ir dauginimąsi (mikrobostatinis poveikis) arba/ir juos užmuša (mikrobocidinis poveikis). Tačiau gamtoje yra jautrių tam tikram antibiotikui mikroorganizmo rūšių variantų, kurie ir turėdami tam tikram antibiotikui tinkantį „taikinį“, išlieka nepaveikti jo nei bakteriostatiškai, nei baktericidiškai, t.y. jie atsparūs šiam antibiotikui. Tad jautrių tam tikram antibiotikui mikroorganizmų rūšys gali būti skirstomos į atspariuosius ir neatspariuosius tam antibiotikui variantus.

Atsižvelgiant į antibiotiko poveikį, ir nejautrūs, ir atsparūs m/o išlieka gyvybingi antibiotiko aplinkoje, tad antibakterinio poveikio rezultatas nesiskiria – neigiamas. Jautrumas antibiotikui yra genetiškai nulemta m/o savybė.

Dažnai m/o nejautrumas antibiotikams yra vadinamas įgimtu arba natūraliuoju atsparumu, o jautrių m/o atsparumas antibiotikams – įgytu atsparumu.

  • Microsoft Word 1191 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (606 žodžiai)
  • Kolegija
  • Renata
  • Mikroorganizmų atsparumas antibiotikams
    10 - 2 balsai (-ų)
Mikroorganizmų atsparumas antibiotikams. (2019 m. Birželio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/mikroorganizmu-atsparumas-antibiotikams.html Peržiūrėta 2019 m. Spalio 23 d. 22:25
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema