Mikroorganizmų fiziologija skaidrės


Mikroorganizmų fiziologija. Fiziologijos mokslo sąvoka. Ląstelės cheminė sudėtis. Vandens poreikis mikrobinei ląstelei. Sausų medžiagų reikšmė. Mikroorganizmų fermentai. ( enzimai). Fermentų kilmė ir veikimo sąlygos. Fermentų lokalizacijos vieta. Fermentų panaudojimas. Mikroorganizmų mityba ir kvėpavimas. Maisto medžiagų patekimas į ląstelę. Energijos apykaita mikrobinėje ląstelėje. Mitybos tipai. Mikroorganizmų kvėpavimo tipai. Anaerobinio kvėpavimo tipai. Dauginimasis ir augimas. Bakterijų dauginimosi greitis.


Tai mokslas apie mikroorganizmų gyvybinę veiklą (mitybą, kvėpavimą, augimą ir dauginimąsi bei medžiagų apykaitą.

Vanduo 80-85%; Sausos medžiagos 15-20 % : mineralinės medžiagos (P,S,Na,Mg,Ca,Cl,Fe) 3-10 %, organinės medžiagos 90-97 %: baltymai 70 %, riebalai 3-7 %, angliavandeniai 10-30 %.

Jaunose ląstelėse vandens mažiau negu senose; Kapsules ir gleives sudarančiose bakterijose vandens yra daugiau iki 98 %; Dalis vandens yra susijungęs su organinėmis medžiagomis; Dalis vandens yra laisvas, kuriame yra ištirpusios organinės ir mineralinės medžiagos.

Baltymai – yra svarbiausia mikrobinių ląstelių organinė medžiaga, nuo kurių priklauso jų gyvybinė veikla. Pagal struktūrą baltymai esantys mikrobinėje ląstelėje yra 2 rūšių: paprasti ir sudėtiniai; Pagal atliekamas funkcijas: struktūriniai ir rezerviniai; Dalis baltymų įeina į fermentų ( enzimų) sudėtį.

Angliavandeniai – vartojami baltymų ir riebalų sintezei; Įeina į ląstelės sienelės, kapsulės bei membranų sudėtį; Dalyvauja energijos apykaitos procesuose.

Riebalai mikrobinėje ląstelėje gali būti laisvi ir susijungę su baltymais bei angiavandeniais. Įeina į ląstelės sienelės ir citoplazminės membranos sudėtį; Įeina į polisacharidų ir lipidų komplekso sudėtį, nuo kurio priklauso mikrobų toksiškumas.

Ląstelės vitaminai: B gr., PP, Vitaminai mikrobinėje ląstelėje gali būti laisvi ir susijungę; Įeina į fermentų sudėtį, kurie katalizuoja biocheminius procesus. Vieni mikroorganizmai vitaminus sintetina patys, kiti juos siurbia iš mitybinės terpės.

  • MS PowerPoint 9 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (723 žodžiai)
  • Kolegija
  • Tmonika
  • Mikroorganizmų fiziologija skaidrės
    10 - 3 balsai (-ų)
Mikroorganizmų fiziologija skaidrės. (2016 m. Spalio 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/mikroorganizmu-fiziologija-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 10 d. 21:33
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo